[Video] Primeira Liga: Bivši igrač Zagreba strijelac u pobjedi Benfice!

Bivši igrač Zagreba i portugalskog Rio Avea tako je došao do prvijenca u ligi, a ovo mu je ukupno drugi gol za portugalskog velikana.

Benfica je ugostila na svom stadionu Estádio da Luz u Lisabonu posljednjeplasirani Estoril u sklopu 14. kola portugalske Primeire lige i pritom upisala pobjedu 3:1. U pobjedi je sudjelovao i Filip Krovinović koji je postigao pogodak za konačnih 3:1.

Domaćin je poveo protiv fenjeraša u 12. minuti. Franco Cervi ubacio je prizemnu loptu s lijeve strane, a precizan je bio iz blizine Eduardo Salvio. Pet minuta poslije na semaforu je stajalo 2:0. Benfica je izvela brzu kontru, lopta je došla do Salvija koji se potom sjurio po desnoj strani i poslao upotrebljivu loptu u srce kaznenog prostora Estorila gdje Jonas postiže svoj 16. prvenstveni pogodak. U 44. minuti gosti smanjuju zaostatak. S lijeve strane ubacio je Lucas Evangelista, a Kleber je glavom uz pomoć grede poentirao za 2:1.

Konačni rezultat Benfica postavlja u 59. minuti. Krovinović prvo upošljava Cervija na lijevoj strani šestnaesterca gostiju, a potom mu Argentinac vraća loptu koju hrvatski nogometaš posprema u mrežu za 3:1.

Bivši igrač Zagreba i portugalskog Rio Avea tako je došao do prvijenca u ligi, a ovo mu je ukupno drugi gol za portugalskog velikana. Prvi gol postigao je u kup utakmici protiv Setubala 18. studenog u pobjedi 2:0.

Benfica se pobjedom bodovno izjednačila s Portom i Sportingom, ali Porto svoju utakmicu igra u nedjelju u gostima kod Setubala, dok Sporting u ovom trenutku igra u gostima kod Boaviste.

U sljedećem kolu Benfica gostuje kod Tondele 17. prosinca.