Primera: Alaves pobijedio Las Palmas u derbiju začelja

Otvoreno je 15. kolo španjolskog prvenstva.

Deportivo Alaves je na Estadio Mendizorrotza pobjedom nad Las Palmasom od 2:0 preskočio Kanarince i zasjeo na 18. mjesto prvenstvene ljestvice.

Već u petoj minuti Alfonso je zamalo pucao pored gola, baš kao i El Haddadi u 21. minuti. Ipak, svega dvije minute kasnije Ibai je pokupio jednu odbijenu loptu i uz samu vratnicu zabio za 1:0. Mogao je isti igrač i povisiti rezultat, no Raul je obranio njegov pokušaj i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

No, u desetoj minuti nastavka nakon centaršuta Alfonsa El Haddadi, igrač na posudbi iz Barcelone, postavio je konačnih 2:0. Do kraja susreta Alexis je pogodio stativu, a Maripanov pokušaj glavom zaustavio je Raul te je ostalo 2:0.