[VIDEO] Primera: Alaves šokirao Sevillu, Espanyol uzeo bod Athleticu

Iznenađujući rezultati u Španjolskoj.

Odigrane su prve tri utakmice današnjeg programa 19. kola španjolske Primere, a vidjeli smo i velika iznenađenja.

Celta Vigo je jedina opravdala ulogu favorita i s minimalnih 1:0 pobijedila Levante. Strijelac jedinog pogotka bio je Pione Sisto, koji je napravio dvostruko proigravanje s Iago Aspasom i zabio za pobjedu.

Sevilla je šokantno poražena od Alavesa, iako je imala igrača više posljednjih deset minuta. Jedini gol vrijedan tri boda i Alavesovog skoka na 17. mjesto postigao je Garcia odličnim udarcem nakon El Haddadjievog centaršuta u 52. minuti. U 83. minuti Duarte je za domaćina zaradio crveni karton.

U posljednjoj utakmici poslijepodnevnog termina vidjeli smo još jedno iznenađenje. Espanyol je na RCDE Stadium uzeo bod Athletic Bilbau, završilo je 1:1. Poveli su domaćini preko Morena u 29. minuti, no samo šest minuta kasnije Inaki Williams je nakon Saboritovog centaršuta izjednačio. Ipak, do kraja susreta Baski nisu uspjeli preokrenuti rezultat i ostalo je 1:1.