[VIDEO] Primera: Asensio eurogolom dokrajčio Las Palmas na Bernabeu

Kraljevi su se vratili na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Real Madrid na Santiago Bernabeu ugostio je Las Palmas, svoju tradicionalnu mušteriju, protiv koje nikad u povijesti nije izgubio. Stoga ni ne čudi da su Kanarinci u Madrid stigli kao naručeni, nakon dva bolna poraza od Girone i Tottenhama. U Madridu su momčadi igrale 33 puta, a Kraljevi su slavili u njih 28, uz što su i upravo Las Palmasu zabili najviše golova u povijesti, njih čak 172. Momčad Zinedine Zidanea igrala je bez Navasa, Balea, Carvajala, Kovačića i Varanea, no to se nije odrazilo na igru i upisali su sigurnu 3:0 pobjedu.

Ovaj, posljednji susret 11. kola španjolske Primere, otvorio je Karim Benzema novim, nevjerojatnim promašajem. Ronaldo ga je pronašao, a Francuz se našao sam pred golmanom, no s osam metara pucao je ravno u Raula. U četvrtoj minuti Raul je obranio i pokušaj Asensija glavom, a u desetoj minuti Isco je pucao pored gola. Prvu gostujuću priliku imao je Vitolo, no u 12. minuti pucao je ravno u Casillu. Pet minuta kasnije Ramos je proigrao Ronalda, koji je pogodio vanjski dio mreže, a Portugalac je u 27. minuti pogodio i stativu.

Ronaldo se našao u prilici i u 36. minuti, no glavom je pucao ravno u Raula, a Marcelo je minutu kasnije zamalo pucao pored gola. Konačno, u 41. minuti nakon kornera Calleri je nespretno skrenuo loptu točno na glavu Casemira, koji je zabio za 1:0.

Nastavak je otvorio Asensio i golom u 56. minuti riješio pitanje pobjednika. Nakon odbijene lopte iz slobodnog udarca došao je do lopte na 25 metara od gola i povisio na 2:0. Pet minuta kasnije Kroosov udarac krajnjim naporom obranio je Raul, a Ronaldo u 70. minuti nije pogodio okvir gola.

U 74. minuti Kraljevi su potvrdili pobjedu. Ronaldo je s desne strane prizemno centrirao, a Isco postavio konačnih 3:0. Posljednju priliku na utakmici imao je Ramos, no osam minuta prije kraja pogodio je gredu. Luka Modrić nije ulazio u igru, a Alen Halilović Mateo Kovačić nisu igrali zbog ozljeda.