[VIDEO] Primera: Athletic Bilbao deklasirao Las Palmas

Prvu utakmicu 32. kola španjolskog prvenstva na San Mamesu odigrali su Athletic Bilbao i Las Palmas, a domaćin je upisao uvjerljivu 5:1 pobjedu.

Već u sedmoj minuti Athletic je poveo. Iturraspe je izveo korner, a San Jose glavom zabio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Iker Muniain je prekrasno izvedenim slobodnim udarcem s 18 metara povisio na 2:0.

Kanarinci se nisu predavali i ekspresno su smanjili. U 12. minuti Tanausu je izveo korner, a Bigas glavom smanjio na 2:1. Međutim, samo šest minuta kasnije Inaki Williams prošao je po desnoj strani i prizemno centrirao, a Aduriz povisio na 3:1.

U nastavku smo vidjeli još dva gola baskijske momčadi. Prvo je u 58. minuti Muniain nakon poluvoleja svojim drugim pogotkom zabio za 4:1, da bi samo 94 sekunde kasnije San Jose proigrao Aduriza, koji postavlja konačnih 5:1.

Za Las Palmas Livaja je odigrao cijeli susret i zaradio žuti karton, dok je Alen Halilović ušao u 71. minuti. Ovom pobjedom Athletic Bilbao skočio je na šesto mjesto, dok je Las Palmas ostao 11.