[VIDEO] Primera: Atletico jubilarnim pogotkom Griezmanna srušio Espanyol

Posljednju današnju utakmicu 33. kola španjolskog prvenstva na RCDE Stadionu odigrali su Espanyol i Atletico Madrid. 27 777 gledatelja nije gledalo posebno lijepu utakmica, ali na kraju se piše rezultat, a on je ponovno otišao na stranu Atletica. S minimalnih 1:0 Rojiblancosi su se približili Barceloni na svega četiri boda zaostatka, doduše uz utakmicu više.

Prvu priliku vidjeli smo u četvrtoj minuti, no Jurado je pucao visoko preko gola. Od tada gosti polako preuzimaju inicijativu i u 14. minuti Niguez je imao lijepu priliku, no pucao je ravno u Lopeza. Do poluvremena vidjeli smo još po priliku sa svake strane, no i Moreno i Torres pucali su preko gola.

U nastavku smo gledali sličnu priču. Ponovno su Rojiblancosi dominirali, ali bez izglednih prilika i Diego Simeone se odlučio za dvije napadačke zamjene. U igru je uveo Parteyja i Gameira, što je odmah rezultiralo opasnim centaršutem Španjolca, ali obrana je izbila loptu u korner.

U 72. minuti Gameiro se našao sam pred Lopezom, koji mu sjajnom paradom zaustavlja udarac, no samo dvije minute kasnije Atletico je konačno poveo. Nakon centaršuta s desne strane i pomutnje domaće obrane lopta se odbila do Griezmanna, koji iz prve odmjerenim udarcem zabija svoj stoti pogodak za Atletico u ligi i donosi pobjedu Atleticu. Šime Vrsaljko zbog ozljede koljena propustio je susret.