[VIDEO] Primera: Atletico Madrid slomio otpor Las Palmasa, Leganes dobio Espanyol

Odigrane su prve dvije današnje utakmice.

U 21. kolu španjolske Primere odigrane su dvije popodnevne utakmice u kojima su domaćini upisali pobjede.

Atletico Madrid je na svom Wanda Metropolitano s 3:0 bio bolji od Las Palmasa. Za Rojiblancose Šime Vrsaljko nije nastupio zbog akumuliranih žutih kartona, dok je kod gostiju Alen Halilović susret odgledao s klupe. Dugo su domaćini probijali Kanarince, da bi konačno u 61. minuti Juanfran sjajnom loptom pronašao Antoine Griezmanna, koji lobom zabija za 1:0.

Pobjedu je potvrdio Fernando Torres golom nakon upošljavanja Correje u 73. minuti, da bi Partey postavio konačnih 3:0 dvije minute prije kraja.

U drugoj, ranije odigranoj utakmici, Leganes je s minimalnih 3:2 pobijedio Espanyol, a tragičar susreta bio je Hermoso, koji je zabio čak dva autogola. Prvog je zabio u 11. minuti, no Navarro je u 49. minuti uspio izjednačiti odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Guerrero je vratio prednost Leganesu glavom nakon centaršuta Garcije u 69. minuti, da bi Hermoso novim autogolom povisio na 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Hermoso, ovaj put je glavom pogodio pravu mrežu, no vremena za izjednačenje nije bilo.