[VIDEO] Primera: Atletico Madrid i Valencia pobjedama pobjegli Real Madridu

Favoriti su upisali minimalne pobjede.

U preostale dvije današnje utakmice 19. kola španjolske Primere, gostujuće momčadi upisale su očekivane pobjede, kojima su se dodatno odvojile od četvrtoplasiranog Real Madrida.

Atletico Madrid gostovao je kod Eibara sa Vrsaljkom, koji je odigrao cijeli susret. Rojiblancosi su slavili s minimalnih 1:0 i na taj način, s utakmicom više, došli Barceloni na šest bodova zaostatka. Jedini gol pao je u 27. minuti kada je Antoine Griezmann pronašao Kevina Gameira, koji je izbjegao zaleđe i donio pobjedu momčadi Diega Simeonea.

U drugoj, kasnije odigranoj utakmici, Valencia je pobijedila Deportivo 2:0 i pobjegla Kraljevskom klubu na osam bodova prednosti. Šišmiše je u vodstvo na Riazoru doveo Guedes, koji je iskoristio upošljavanje Rodriga i kroz ruke i noge Rubena zabio za 1:0. Pobjedu je potvrdio sam Rodrigo pogotkom nakon Guedesove asistencije u 64. minuti. Do kraja utakmice Andone je samo dvije minute prije kraja uspio smanjiti na konačnih 2:1.