[VIDEO] Primera: Atletico otvorio novi stadion minimalnom pobjedom nad Malagom

Večernji derbi četvrtog kola španjolske Primere na otvaranju Wanda Metropolitano stadiona odigrali su Atletico Madrid i Malaga. Diego Simeone igrao je bez Fernandeza i Šime Vrsaljka, no Rojiblancosi su upisali minimalnu 1:0 pobjedu.

Do prve prilike čekali smo desetu minutu, no Correa je pucao daleko preko gola. Tri minute kasnije ni Thomas glavom nije pogodio okvir gola, a gosti su do prvog udarca došli u 37. minuti, no Bastonov pokušaj lijepom obranom obranio je Oblak. Minutu kasnije i Recio je pucao ravno u Slovenca i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Carrasco, koji je u 49. minuti pucao pored gola, a samo minutu kasnije Koke je pucao po sredini gola, što je Jimenez s lakoćom obranio. Ipak, ništa nije mogao u 61. minuti. Nakon polukontre centaršut je uputio Correa, a Antoine Griezmann iz svog prvog udarca zabio gol za, ispostavilo se, konačnih 1:0.

Uslijedile su brojne zamjene i 63 114 gledatelja nije gledalo pretežito lijep nogomet do kraja. Ipak, ostati će upamćena prva pobjeda Atletica na novom stadionu, kojom su se Rojiblancosi popeli na treće mjesto i gurnuli Real Madrid na tek 11. poziciju.

Atletico Madrid (4-4-2)

Oblak – Juanfran, Godin, Lucas, Luis – Niguez, Thomas (Carrasco 46′), Gabi, Koke – Correa (Torres 66′), Griezmann (61.)

Malaga (4-2-3-1)

Jimenez – Rosales, Hernandez, Gonzalez, Ricca – Recio, Rolon (Keko 70′) – Castro (Juanpi 64′), Adrian, Mula (Rolan 85′) – Baston

Vrijedi spomenuti i kako je u drugoj utakmici Real Betis s 2:1 bio bolji od Deportivo La Corune i na taj način zadao gostima treći poraz. U 14. minuti Joaquin je nakon odbijanca zabio za prednost domaćina, no samo devet minuta kasnije Cartabia je fenomenalnim golom izjednačio. Joaquin se pretvorio u junaka Betisa 14 minuta prije kraja, kada je nakon Guardadove sjajne asistencije zabio za pobjedu.