[VIDEO] Primera: Atletico se spasio kaznenim udarcem, Gironi samo bod protiv Getafea

Rojiblancosi su ostali u kakvoj – takvoj igri za naslov.

Madridski Atletico ostao je u matematičkim kalkulacijama za osvajanje španjolske Primere nakon današnje minimalne, 1:0 pobjede protiv Alavesa. Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret u kojemu su Rojiblancosi imali čak dva kaznena udarca.

Prvog je u 71. minuti Pacheco obranio Fernandu Torresu, no sedam minuta kasnije nakon udarca Torresa i igranja rukom domaćeg braniča Kevin Gameiro zabio je gol i donio pobjedu Simeoneovoj momčadi. U posljednjim sekundama utakmice Correa je zaradio crveni karton, a ako Barcelona večeras u dvoboju protiv Deportiva osvoji bod, postat će prvak Španjolske.

U ranije odigranom susretu veliki dvoboj za Europsku ligu odigrali su Getafe i Girona, a završilo je 1:1. Poveli su domaćini preko Diedhioua u 18. minuti, no Stuani je iz kaznenog udarca izjednačio. Prethodno je crveni karton za domaćina dobio Suarez, no madridska momčad imala je priliku i pobijediti, ali Molina nije iskoristio najstrožu kaznu.