[VIDEO] Primera: Bale donio preokret i pobjedu Realu, zabio i Modrić

Kraljevi su se spasili zahvaljujući odličnom Velšaninu.

Madridski Real je nakon blijede predstave u prvoj utakmici četvrtfinala Copa del Rey i minimalne 1:0 pobjede na gostovanju kod Leganesa, na Santiago Bernabeu ugostio 18. momčad lige Deportivo La Corunu u sklopu 20. kola španjolske Primere. Zinedine Zidane nije mogao računati na Sergija Ramosa, dok su gosti u Madrid došli bez Albentose, Bicha, Cartabije, Game i Sidneija. Iako su gubili, Realovci su se uspjeli konsolidirati i upisati veliku, 7:1 pobjedu.

Već u četvrtoj minuti Ronaldo je pucao preko gola, a samo dvije minute kasnije Ruben je obranio pokušaj Moye. Prvu prijetnju gosti su imali u 16. minuti, no Navas je obranio udarac Parade. I to kao da nije bilo dovoljno upozorenje za Kraljeve. Naime, samo sedam minuta kasnije Andone je glavom prenio loptu do Lucasa Pereza, koji prizemno centrira, a Adrian dovodi goste u vodstvo.

Ronaldo je u 28. minuti imao fantastičnu priliku za izjednačenje, no Ruben je još boljom obranom spasio svoja vrata. No, u 32. minuti nakon kornera Nacho izjednačuje. U 34. minuti Carvajal je centrirao, a Ruben obranio udarac Modrića glavom, a osam minuta kasnije Kraljevi su preokrenuli rezultat.

Igrala se 42. minuta kada je nakon centaršuta Ronaldo pao u kaznenom prostoru, no sudac mu nije dosudio kazneni udarac. U nastavku akcije lopta je došla do Balea, koji prekrasnim pogotkom preokreće i na odmor se odlazi s vodstvom Reala. Zanimljivu situaciju vidjeli smo prilikom proslave gola. Naime, dok su svi igrači potrčali prema Velšaninu, Ronaldo je otišao do suca i vjerojatno se prepirao oko nedosuđivanja najstrože kazne.

Nastavak je otvorio Modrić, čiji udarac je obranio Ruben, no u 58. minuti Kroos je izveo korner, a Bale glavom povisio na 3:1. Pet minuta kasnije Mayoral je glavom s nekoliko metara pucao pored gola, a nakon toga u igru je ušao Karim Benzema, koji je dočekan velikim zvižducima sa svih dijelova stadiona.

U 68. minuti Bale je s desne strane prizemnom loptom pronašao Modrića, koji povisuje na 4:1, a pet minuta kasnije Ronaldo je nakon Marcelovog centaršuta sam na četiri metra od gola pucao pored gola.

Za 5:1 zabio je Ronaldo, nakon Casemirovog centaršuta 11 minuta prije kraja. Portugalac je kasnije zabio i još jedan gol, koji mu je opravdano zbog zaleđa poništen, ali i gol glavom četiri minute prije kraja, nakon kojeg je krvave glave izašao s terena. Konačnih 7:1 postavio je Nacho u pretposljednjoj minuti. Mateo Kovačić zamijenio je Modrića u 76. minuti, a Kraljevi su ovom pobjedom skočili na četvrto mjesto. Deportivo nije slavio na Bernabeu još od 2004. godine.

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal, Varane, Nacho (32., 89.), Marcelo – Modrić (68.), Casemiro, Kroos – Bale (42., 58.) (Vazquez 82′), Mayoral (Benzema 64′), Ronaldo (79., 86.)

Deportivo La Coruna (4-3-3)

Ruben – Juanfran, Esteve, Schar, Luisinho – Parada (Exposito 48′), Guilherme, Borges (Colak 54′) – Perez, Andone (Gil 79′), Adrian (23.)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Alaves na domaćem terenu s igračem manje remizirao protiv Leganesa 2:2. El Haddadi i Alfonso doveli su domaćina u vodstvo, Gabriel je 15 minuta prije kraja iz kaznenog udarca smanjio, da bi Zaldua u posljednjoj minuti iskoristio crveni karton, kojeg je zaradio Ely i postavio konačnih 2:2.