[VIDEO] Primera: Barcelona bez Messija do rutinirane pobjede nad Malagom

Katalonci nisu imali problema.

Barcelona je na La Roseladi odigrala utakmicu 28. kola španjolske Primere, s mislima na uzvratnu utakmicu osmine finala Lige prvaka, koju u srijedu igraju protiv Chelseaja. Bez Lionela Messija, koji je zbog rođenja trećeg sina Cira ostao doma, Katalonci su ipak rutinirano slavili 2:0.

U 14. minuti prvu priliku na susretu imao je Luis Suarez, no Jimenez je obranio njegov pokušaj. Ipak, samo minutu kasnije Jordi Alba uputio je odličan centaršut, a Luis Suarez glavom zabio za 1:0. En Nesiry je u 15. minuti mogao izjednačiti, no Ter Stegen je upisao prvu obranu.

Paulinho je u 21. minuti pucao zamalo pored gola, no sedam minuta kasnije Katalonci povisuju prednost. Roberto je probio desnu stranu i uposlio Dembelea, koji se riješio svog čuvara i prizemnom loptom pronašao nečuvanog Coutinha, koji povisuje na 2:0. U 30. minuti zbog oštrog starta s leđa nad Albom, Juan Martinez Munuera pokazao je izravni crveni karton Garciji, što je Blaugrana iskoristila i do odmora zadržala prednost.

U nastavku smo gledali malo pravih prilika, a Ernesto Valverde odlučio je vaditi neke igrače kako bi ih sačuvao za Ligu prvaka. Tako su izašli i Alba i Roberto, a najveću priliku u drugom dijelu imao je Dembele, kojemu je Jimenez odličnim udarcem obranio pokušaj iz 65. minute.