[VIDEO] Primera: Barcelona deklasirala Gironu, Messi ušao u povijest!

Argentinski čarobnjak srušio je novi rekord.

Barcelona je u sklopu 25. kola španjolske Primere na Camp Nou ugostila Gironu i deklasirala ju nakon preokreta 6:1.

Poveli su gosti već u trećoj minuti kada je Portu iskoristio pogrešku u komunikaciji između Umtitija i Ter Stegena i zabio za 1:0. Međutim, samo dvije minute kasnije Lionel Messi fenomenalnom loptom pronašao je Suareza, koji je izbjegao zaleđe i izjednačio. Mogao je Ruben vratiti prednost gostima, no s desetak metara je pucao preko gola. Suarezov pokušaj iz 26. minute obranio je Bono, no ništa nije mogao četiri minute kasnije.

Luisito je spustio loptu za Messija, koji je u soloprodoru prošao kroz dvojicu igrača i preokrenuo rezultat. To mu je bio prvi gol protiv Girone u karijeri pa je sada Girona postala 36. žrtva čudesnog Argentinca.

A čudesni Argentinac u 36. minuti fenomenalnim pogotkom po travi iz slobodnog udarca povisio je na 3:1, a Ruben je imao još jednu priliku u 39. minuti, no pucao je ravno u Ter Stegena. Preko gola pucao je i Nogue u 41. minuti, a samo tri minute kasnije Blaugrana dolazi do novog pogotka.

Philippe Coutinho primio je loptu od Messija i prizemno centrirao, a Luis Suarez povisio na 4:1. S dva gola i dvije asistencije Lionel Messi postao je najbolji asistent u povijesti Primere, sada ih ima 149, a pogodaka 370, također najviše u povijesti španjolske lige.

U nastavku Suarez je pogodio stativu, a Dembele zamalo pored gola. Francuz je i u 58. minuti pucao pored gola, da bi samo dvije minute kasnije Suarez povratnom loptom pronašao Coutinha, koji fenomenalnim udarcem u same rašlje zabija za 5:1.

13 minuta prije kraja Dembele je centrirao, a Suarez poluvolejom zabio svoj hat-trick i postavio konačnih 6:1. Sedam minuta prije kraja Vermaelen je pogodio gredu i ostalo je 6:1. Ivan Rakitić igrao je do 78. minute.