[VIDEO] Primera: Barcelona eurogolovima deklasirala Sevillu i zasjela na vrh

Sevilla je u Barcelonu doputovala u okviru 30. kola španjolskog prvenstva s jednom namjerom, ne primiti gol. S vrlo defanzivnom 5-4-1 taktikom bilo je jasno kako Jorge Sampaoli nije ni pomišljao na pobjedu, a u Kataloniji se ne smije braniti. Ponovno je to potvrdio tandem Suarez – Messi i Blaugrana je 3:0 pobjedom skočila na prvo mjesto.

Već u četvrtoj minuti vidjeli smo veliku priliku. Suarez je dodao za Messija, čiji udarac s 20 metara odsjeda na gredi. Pet minuta kasnije Iniestin pokušaj obranio je Rico, a u 15. minuti vidjeli smo i prvi pokušaj gostiju, no Ter Stegen je obranio udarac N’Zonzija.

Dvije minute kasnije Iniesta je centrirao, a Rakitić glavom pucao pored gola. U 25. minuti Katalonci dolaze do vodstva. Messi je s desne strane centrirao, a Suarez škaricama zabio za 1:0.

Samo tri minute kasnije vidjeli smo odličnu tiki-taka akciju Blaugrane. Rakitić je pokrenuo napad i uposlio Neymara, koji prolazi po lijevoj strani i prizemno centrira do Suareza. Urugvajac povratnom loptom pronalazi Messija, koji smireno povisuje na 2:0.

Tada je počela kiša na Camp Nou, no nije to omelo Barcelonu. U 33. minuti korner je izveo Iniesta i nakon puno odbijanja lopta je došla do Messija, koji iz prve odličnim volejom povisuje na 3:0 i postavlja rezultat prvog dijela.

Nastavak je ponovno otvorio Messi, koji je u 52. minuti pokušao lobom prevariti Rica, ali gostujući vratar uspio se vratiti na gol i upisati obranu. 85 551 gledatelja prvu gostujuću priliku u nastavku vidjelo je u 62. minuti, ali Ter Stegen je još jednom obranio udarac Sarabije. Samo dvije minute kasnije Vitolo je pogodio vanjski dio mreže.

Luis Enrique tada je odlučio odmoriti neke bitne igrače pa su igru napustili Suarez i Pique. To je utjecalo novim pokušajima Sarabije u 69. minuti i N’Zonzija minutu kasnije, no Nijemac na golu Barcelone večeras je bio nesavladiv.

Nakon dužeg vremena i domaća momčad je došla do prilike, no Alcacer je pucao ravno u Rica. Do kraja susreta nije bilo većih prilika, a Rakitić je igru napustio u 79. minuti. Vrijedi istaknuti i kako će Pique i Rakitić propustiti iduću ligašku utakmicu protiv Malage zbog akumuliranih žutih kartona. Također, Vitolo je u prvoj minuti sudačke nadoknade dobio i crveni karton pa će propustiti susret s Deportivom.