[VIDEO] Primera: Barcelona lakoćom srušila Levante, Messi i Iniesta obilježili jubileje

Katalonci nisu imali nikakvih problema.

Nakon zimske stanke vratila se Primera, a Barcelona je prvu utakmicu ove godine u najelitnijem španjolskom nogometnom natjecanju odigrala na Camp Nou pred 56 380 gledatelja protiv Levantea. Ernesto Valverde nije mogao računati na Cardonu, Deulofeua, Alcacera, Rafinhu, Turana i Umtitija zbog ozljeda te Busquetsa zbog akumuliranih žutih kartona, no Blaugrana je i bez njih upisala sigurnu, 3:0 pobjedu.

Iz prve prave prilike Barcelona je povela. Lionel Messi napravio je dvostruko proigravanje s Albom, koji mu je vratio loptu glavom, a Argentinac poluvolejom u svojoj 400. utakmici u Primeri odlično zabio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Messi je uposlio Suareza, čiji udarac krajnjim naporom brani Oier, baš kao i Dembeleov iz 25. minute.

Sedam minuta kasnije Messi je pucao zamalo preko gola iz slobodnog udarca, no u 38. minuti Roberto je centrirao, a Suarez prekrasnim poluvolejom povisio na 2:0. Dvije minute prije kraja prvog dijela Rakitić je zamalo pucao pored gola i na odmor se otišlo s 2:0.

Nastavak je slabašnim udarcem otvorio Dembele u 57. minuti, a najbolju gostujuću priliku imao je Moore, koji se u 65. minuti našao sam pred Ter Stegenom, no njemački reprezentativac obranio je njegov pokušaj. U 72. minuti Mascherano je odličnom loptom pronašao Suareza, no njegov udarac ponovno je obranio Oier. Četiri minute kasnije Iniestu je zamijenio Gomes, a kapetanu Blaugrane to je bio 650. nastup u Primeri.

U trećoj minuti sudačke nadoknade dolazi do konačnog rješenja pitanja pobjednika. Messi je prošao dvojicu braniča i prizemno centrirao do Paulinha, koji postavlja konačnih 3:0. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto (Arnaiz 85′), Mascherano, Vermaelen, Alba – Rakitić, Paulinho, Iniesta (Gomes 76′) – Dembele (Semedo 67′), Suarez (38.), Messi (12.)

Levante (4-5-1)

Oier – Moore, Cabaco, Postigo, Luna – Jason (Samu 83′), Lukić, Doukoure, Lerma (Rober 62′), Ivi – Boateng (Mesa 74′)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Leganes pogotkom Gabriela iz 75. minute s minimalnih 1:0 pobijedio Real Sociedad.