[VIDEO] Primera: Barcelona na krilima Messijeva četiri gola srušila Eibar

Barcelona je u petom kolu španjolske Primere na Camp Nou ugostila Eibar i upisala pobjedu od 6:1, čime je ponovno Realu pobjegla na sedam bodova prednosti. Ernesto Valverde rotirao je momčad pa nisu zaigrali Luis Suarez i Jordi Alba, dok su Ivan Rakitić i Sergi Roberto ušli tek u drugom poluvremenu.

Već u trećoj minuti mogli su gosti povesti, no Ter Stegen je obranio udarac jedan na jedan s Enrichom. Katalonci su tada preuzeli inicijativu, a do vodstva su došli u 21. minuti. Galvez je u kaznenom prostoru srušio Semeda, a Lionel Messi uspješno je realizirao najstrožu kaznu i doveo Blaugranu u vodstvo. Pokušao je Argentinac i u 26. minuti, no gostujući vratar Dmitrović upisao je prvu obranu.

U 30. minuti Enrich je pokušao glavom, no otišlo je pored gola, a sedam minuta kasnije Messi je ponovno natjerao Dmitrovića na veliku obranu. Ipak, iz tog kornera u 38. minuti Paulinho je najviše skočio nakon ubačaja Denisa Suareza i povisio na 2:0, a s tim se rezultatom ujedno otišlo i na odmor.

Nastavak je Barcelona otvorila novim pogotkom. Messijev pokušaj nakon sjajnog soloprodora Dmitrović je uspio zaustaviti, no lopta se odbila do Denisa, koji povisuje na 3:0.

Ipak, u 57. minuti nakon centaršuta Junce Enrich je smanjio na 3:1 i dao kakvu – takvu nadu gostima da mogu doći do izjednačenja. Sve nade uništio je Lionel Messi, koji je svojim drugim pogotkom s ruba kaznenog prostora u 59. minuti zabio za 4:1.

U 62. minuti Messi je s Paulinhom napravio dvostruko proigravanje i došao do svog hat-tricka, zabivši gol za 5:1, dok je u 82. minuti iz slobodnog udarca pucao zamalo preko gola.

Posljednju priliku za goste imao je Pena, no u 86. minuti pogodio je stativu. Nakon toga ponovno se ukazao Messi i svojim četvrtim pogotkom postavio konačnih 6:1.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo, Pique, Mascherano, Digne – Paulinho (38.), Busquets (Rakitić 65′), Iniesta (Roberto 63′) – Deulofeu (Vidal 75′), D. Suarez (53.), Messi (21. – 11m, 59., 62., 87.)

Eibar (4-2-3-1)

Dmitrović – Arbilla, Oliveira, Galvez, Junca – Escalante, Garcia (Rivera 77′) – Capa (Pena 65′), Jordan, Inui – Enrich (57.)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Valencia s 5:0 deklasirala Malagu.