[VIDEO] Primera: Barcelona nakon preokreta srušila Getafe i pobjegla Realu na sedam bodova prednosti!

Barcelona je gostovala u predgrađu Madrida i na Coliseum Alfonso Perez igrala protiv, za njih tradicionalno neugodnog, Getafea. Momčad Ernesto Valverdea nadala se nastavku pobjedničkog niza, a nakon preokreta, po prvi put u trećoj garnituri dresova, koja vrlo sliči na one Romine, upisala je 2:1 pobjedu i pobjegla Real Madridu na velikih sedam bodova.

Prvih 15-ak minuta gledali smo početno ispitivanje snaga. Katalonci su dakako bili bolji i pritiskali, a jedinu polupriliku za goste u tim trenutcima vidjeli smo nakon slobodnog udarca, no bez ozbiljnijih prijetnji prema golu. U 16. minuti Jorge Molina je uputio prizemni centaršut, Pique je nespretno skrenuo loptu, a Shibasaki s pola metra nije uspio ugurati loptu u praznu mrežu. U 29. minuti veliki udarac za goste, Dembele je ozlijedio zadnju ložu i morao ga je zamijeniti Deulofeu.

Tri minute kasnije Blaugrana je došla do prve prilike, nakon kombinacije poslije kornera Iniesta je centrirao, no Samuel Umtiti glavom je pucao ravno u Guaitu. U 39. minuti Shibasaki je došao do jedne sretno odbijene lopte i volejom ju pospremio u mrežu Ter Stegena. Do kraja prvog dijela Guaita je upisao fenomenalnu obranu nakon slobodnog udarca Lionela Messija i na odmor se otišlo sa senzacionalnom prednošću Getafea.

Nastavak je Barcelona otvorila puno ofanzivnije, a do prvog udarca došla je u 56. minuti, no Guaita je obranio udarac Roberta iz daljine. Ernesto Valverde na odmoru je izvadio Iniestu i uveo Denisa Suareza, koji mu se odužio na najbolji mogući način. U 62. minuti Deulofeu se izborio za jednu loptu i uposlio Roberta, koji je povratnom loptom pronašao Denisa, a on sjajnim golom izjednačio.

Nastavili su Katalonci s napadima, a Jimenez je deset minuta prije kraja nakon polukontre pucao ravno u Ter Stegena. I onda, kad je gotovo cijeli stadion očekivao da će susret završiti podjelom bodova, ukazao se Lionel Messi. Nakon soloprodora u 84. minuti fantastičnom loptom pronašao je Paulinha, koji svojim prvijencem zabija za preokret i donosi pobjedu Barceloni. Do kraja susreta još je i Messi pucao pored gola te je ostalo 2:1.

Getafe (4-2-3-1)

Guaita – Suarez, Dakonam, Cala, Antunes – Arambarri, Bergara – Fajr, Shibasaki (39.) (Jimenez 54′), Diedhiou (Mora 72′) – Molina

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Rakitić (Paulinho 77′, 84.), Busquets, Iniesta (D. Suarez 46′, 62.) – Dembele (Deulofeu 29′), L. Suarez, Messi

Vrijedi spomenuti i kako je u drugoj utakmici Levante remizirao s Valencijom 1:1 i tako ostao na šestom mjestu.