[VIDEO] Primera: Barcelona pobijedila Gironu, jubileji Suareza i Roberta

Bez Dembelea i Rafinhe te s Piqueom i Busquetsom na klupi, Barcelona je prvi put u povijesti gostovala kod Girone. U katalonskom dvoboju momčad Ernesto Valverdea očekivano je pobijedila 3:0 i ponovno se odvojila od Real Madrida na sedam bodova prednosti.

Već u četvrtoj minuti Aleix Vidal našao se sam ispred Gorke Iraizoza, no bivši golman Athletic Bilbaa obranio mu je udarac. U 18. minuti Lionel Messi izveo je korner, Jordi Alba poluvolejom pucao, a Aday nespretno skrenuo loptu i postigao autogol. U 34. minuti Alba je mogao zabiti, no Iraizoz je odlično izašao sa svojih vrata i zaustavio njegov pokušaj.

Tri minute kasnije nakon kornera Paulinho je ostao nečuvan, no glavom je pucao pored gola. Pet minuta prije kraja vidjeli smo i prvi udarac domaće momčadi, no Olunga je glavom pucao visoko preko gola i na predah se otišlo s minimalnim vodstvom Blaugrane.

U trećoj minuti nastavka pitanje pobjednika bilo je riješeno. Vidal je primio loptu od Suareza i petom mu je vratio, a Iraizoz u pokušaju izbijanja zabio novi autogol. Mogao je Olunga glavom ponovno zabiti u 56. minuti, no Ter Stegen je upisao prvu večerašnju obranu.

U 69. minuti Luis Suarez primio je prekrasan centaršut Sergija Roberta i postavio konačnih 3:0. Inače, Roberto i Suarez danas su igrali svoju jubilarnu 100. utakmicu u Primeri, a Urugvajcu je ovo bio 87. pogodak u tom natjecanju. 13 305 gledatelja do kraja susreta nije vidjelo ozbiljnije prilike, osim Messijevog slobodnog udarca iz druge minute sudačke nadoknade i Blaugrana je upisala i više nego zasluženu pobjedu. Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta.

Girona (5-4-1)

Iraizoz (48. – ag) – Maffeo (Moreno 79′), Juanpe, Espinosa, Ramalho, Aday (18. – ag) (Machin 69′) – Portu, Garcia, Pons, Luiz – Olunga (Kayode 60′)

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Mascherano, Umtiti, Alba – Rakitić, Paulinho (Busquets 67′), Iniesta (D. Suarez 80′) – L. Suarez (69.), Messi, Vidal (Gomes 81′)

U ranije odigranom susretu Malaga i Athletic Bilbao podijelili su bodove, završilo je 3:3.