[VIDEO] Primera: Barcelona pobijedila Sevillu i skočila na vrh, Messiju stradao lakat i propušta dobar dio ostatka godine!

Šokantne scene na Camp Nou.

Barcelona je u sklopu devetog kola na Camp Nou ugostila Sevillu u derbiju španjolske Primere i pobijedila ju 4:2. Ernesto Valverde nije mogao računati na Sampera, ali i obrambeni duo Umtiti – Vermaelen, no Katalonci su uspjeli pobijediti i skočiti na vrh.

Već u 119. sekundi susreta Lionel Messi odličnom loptom pronašao je Philippe Coutinha, koji sjajnim golom zabija za prednost. Mogao je Arana svega četiri minute kasnije izjednačiti, no pogodio je stativu.

Kazna je uslijedila i to u pogledu najboljeg nogometaša svijeta, Lionela Messija. Čudesni Argentinac primio je loptu od Suareza na 30 metara od gola i predriblao do ruba šesnaesterca pa sa 17 metara zabio u sami donji kut za 2:0.

I tada se dogodilo nešto što svi nogometni fanovi nikada nisu željeli vidjeti. Lionel Messi u dvoboju sa sunarodnjakom Francom Vazquezom nezgodno je pao i, čini se, dislocirao te istegnuo ligamente desne podlaktice, zbog kojeg će prema prvim informacijama propustiti četiri tjedna.

Nakon toga, Blaugrana kao da je stala, a na tribinama je veći dio susreta bio muk. Semedo je imao jednu priliku do kraja poluvremena, no pucao je pored gola, a Rakitićev udarac iz sudačke nadoknade obranio je Vaclik i na odmor se otišlo s 2:0.

Nastavak je otvorio Suarez, čiji je udarac iz 54. minute krajnjim naporom obranio Vaclik. Sarabia je tri minute kasnije pogodio vanjski dio mreže, da bi Suarez u 59. minuti pucao daleko pored gola. Ter Stegen je u 61. minuti upisao obranu utakmice, a možda i sezone. Prvo je sa crte jednom rukavicom izbio udarac Andre Silve, da bi koljenom obranio i pokušaj Vazqueza.

Kazna je stigla dvije minute kasnije. Vaclik je srušio Suareza u kaznenom prostoru, a Luisito sigurno povisio na 3:0 pred 88 712 gledatelja, što je rekord na Camp Nou ove sezone.

Vaclik je još jednom obranio Suarezov udarac iz 73. minute, a Sarabia je do kraja utakmice uspio smanjiti na 3:1. Četiri minute prije kraja Ter Stegen je ponovno uspio upisati dvije obrane u nekoliko sekundi, da bi Ivan Rakitić, koji je odigrao cijeli susret, odličnim golom dvije minute prije kraja povisio na 4:1. Konačnih 4:2 postavio je Muriel u sudačkoj nadoknadi.