[VIDEO] Primera: Barcelona pogađala stativu i gredu, El Haddadi joj donio bod

Katalonci nisu uspjeli pobijediti Baske.

Nakon remija sa Gironom i poraza od Leganesa, Barcelona je na Camp Nou pred 78 015 gledatelja ugostila uvijek neugodni Athletic Bilbao, a Ernesto Valverde nije mogao računati na Samuela Umtitija i Sergi Sampera. Međutim, odlučio se i za radikalan potez ne uvrstivši u početnu momčad Lionela Messija i Sergija Busquetsa, što mu se osvetilo i susret je završio 1:1.

Dvoboj dvije momčadi, koje nikad nisu ispale iz Primere, otvorio je pokušaj Luisa Suareza iz slobodnog udarca, koji je otišao pored gola. U 12. minuti Inaki Williams pokušao je zabiti lobom, no pucao je pored gola, a minutu kasnije Ter Stegen obranio je pokušaj Raula Garcije.

U 26. minuti vidjeli smo potez utakmice. Arturo Vidal nevjerojatnom loptom u maniri Laudrupa pronašao je Suareza, koji je pucao iz prve, no Simon je upisao veliku obranu. U 34. minuti Rakitić je pucao daleko pored gola, kao i Coutinho četiri minute kasnije.

Pet minuta prije poluvremena Raul Garcia napravio je prekršaj nad Dembeleom, kojega sudac nije dosudio, a svi igrači Blaugrane su zastali čekajući prekršaj. No, sudac ga nije dosudio pa je u nastavku akcije de Marcos doveo Baske u vodstvo. Dvije minute prije kraja Coutinhov udarac glavom obranio je Simon i na odmor se otišlo s iznenađujućim vodstvom Athletica.

Ernesto Valverde u nastavku je odlučio uvesti i Busquetsa, a potom i Messija ne bi li Katalonci stigli do preokreta. Coutinho je tada pogodio gredu, a Messijev slobodni udarac de Marcos je izbio sa crte glavom.

Messi je nakon dvostrukog proigravanja s Albom 13 minuta prije kraja pogodio stativu, da bi nakon njegovog udarca iz 84. minute Simon upisao obranu, no lopta je ponovno došla do Argentinca koji je prizemno centrirao, a Munir El Haddadi izjednačio.

Suarez je u 87. minuti zabio za preokret, no gol mu je zbog zaleđa opravdano poništen, a Rakitić je mogao postati junak kluba, no u 91. minuti je pucao preko gola s osam metara i ostalo je 1:1.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo, Pique, Lenglet, Alba – Vidal (Messi 55′), Rakitić, Roberto (Busquets 51′) – Coutinho, Suarez, Dembele (El Haddadi 80′, 84.)

Athletic Bilbao (4-3-3)

Simon – de Marcos (41.), Alvarez, Martinez (Nolaskoain 23′), Balenziaga – D. Garcia, Benat (San Jose 67′) – Susaeta, R. Garcia, Berchiche – Williams (Aduriz 79′)

Vrijedi spomenuti kako je u ranije odigranom susretu Valencia pogotkom Kevina Gameira iz 36. minute s minimalnih 1:0 pobijedila Real Sociedad.