[VIDEO] Primera: Barcelona prvi put nakon tri godine pobijedila Villarreal na gostovanju

Katalonci su upisali iznimno bitnu pobjedu.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 15. kola španjolske Primere Barcelona je gostovala na Estadio de la Ceramica kod Villarreala i prvi put nakon 2014. godine upisala pobjedu nad tim protivnikom, završilo je 2:0 te Žuta podmornica i dalje ne zna za pobjedu nad Kataloncima, a taj niz traje od 2007. godine. Ponovno Ernesto Valverde nije mogao računati na pola momčadi, nisu igrali Dembele, Iniesta, Mascherano, Rafinha, Turan i Umtiti, dok je za domaće susret propustio Sansone.

Već u četvrtoj minuti Gerard Pique pogodio je gredu, a u 16. minuti Ter Stegen je odlično reagirao i obranio udarac Soriana. Šest minuta kasnije Asenjo je krajnjim naporom zaustavio Messijev pokušaj iz slobodnog udarca, a u 31. minuti Denis Suarez pucao je visoko preko gola. Soriano je ponovno pokušao u 36. minuti, ovaj put pored gola, a ni Messi nije pogodio okvir dvije minute kasnije te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nastavak nije ponudio nimalo drugačiju igru pa je Valverde odlučio u igru uvesti Alcacera, a on mu je samo minutu nakon ulaska u igru mogao donijeti vodstvo, no Asenjo je upisao novu obranu. U 59. minuti Messi je nakon dvostrukog proigravanja s Albom pucao zamalo pored gola, a minutu kasnije Raba je krvničkim startom srušio Busquetsa te mu je de Burgos Bengoetxea pokazao izravni crveni karton. Zbog prigovora i Bakambu je dobio žuti karton pa će propustiti utakmicu idućeg kola protiv Celte Vigo.

Katalonci su počeli koristiti igrača više, u 67. minuti Luisito je pogodio stativu, a četiri minute kasnije Messi je nakon novog dvostrukog proigravanja s Albom pogodio vanjski dio mreže. Konačno, u 72. minuti Messi je započeo akciju, a Suarez napravio dvostruko proigravanje s Alcacerom, zaobišao Asenja i donio Blaugrani pobjedu.

Pokušao je Manu Trigueros u 76. minuti iznenaditi Ter Stegena, no Nijemac je bio siguran, a to je naljutilo igrače Barcelone, pogotovo Messija, koji je u 83. minuti došao do lopte, prošao kroz dvojicu i postavio konačnih 2:0. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.

Villarreal (4-4-2)

Asenjo – Gaspar, Alvaro, Ruiz, Costa – Soriano (Rukavina 64′), Hernandez, Semedo (Castillejo 48′), Trigueros – Raba, Bakambu

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Vermaelen, Alba – Rakitić, Busquets (Gomes 86′), D. Suarez (Alcacer 57′) – Paulinho (Vidal 68′), L. Suarez (72.), Messi (83.)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranoj utakmici Athletic Bilbao s 2:1 pobijedio Levante. Poveli su Baski pogotkom Aduriza iz kaznenog udarca, a do kraja su Laporte i Postigo na obje strane postigli po autogol.

Primera, 15. kolo:

Villarreal 0:2 Barcelona (72. L. Suarez, 86. Messi)

Levante 1:2 Athletic Bilbao (Laporte 73. – ag / 5. – 11m Aduriz, 79. – ag Postigo)