[VIDEO] Primera: Barcelona rutinski srušila Malagu, prvijenac Deulofeua za klub

Barcelona je u sklopu devetog kola španjolske Primere na Camp Nou pred 74 397 gledatelja ugostila Malagu. Bio je to susret između prvoplasirane i posljednjeplasirane momčadi prvenstva, kojeg su Katalonci rutinski odradili. Pobijedili su 2:0 i zadržali prvo mjesto te se odvojili od Reala na velikih osam bodova.

Već u 112. sekundi Lucas Digne je stigao na jednu dubinsku loptu Inieste i ubacio, Luis Suarez zakasnio, no na pravom mjestu se našao Gerard Deulofeu i atraktivno petom zabio svoj prvijenac u dresu Blaugrane za vodstvo. Usporena snimka pokazala je da je Francuz možda prilikom centaršuta s loptom izašao izvan granica igrališta, no suci na čelu s Pablo Gonzalez Fuertesom su pokazali da se igra nastavi.

Katalonci tada kao da se zadovoljili s tim rezultatom. Imala je domaća momčad inicijativu, no bez izraženih prilika. U 28. minuti Messijev slobodni udarac pogodio je živi zid, a dvije minute kasnije Castro je imao prvu gostujuću priliku, no glavom je pucao daleko pored gola. To su ujedno bile i jedine prilike u prvom dijelu, u kojemu je momčad Ernesto Valverdea imala 65 posto posjeda lopte.

Nastavak je u 50. minuti otvorio Rosales udarcem sa skoro 30 metara i pucao je ravno u Ter Stegena. Četiri minute kasnije Messi si je otvorio malo prostora i pucao iskosa, no Prieto je upisao prvu obranu. I konačno, u 56. minuti, nakon tipične, dugačke akcije Blaugrane, lopta je kružila s lijeve na desnu stranu i došla do Messija, koji je uposlio Iniestu, a kapetan Don povisio na 2:0.

U 74. minuti Sergi Roberto u soloprodoru je prošao kroz trojicu igrača i prizemno centrirao, a Luisito promašio nemoguće, s pet metara pucao je pored gola. I sam Roberto pucao je deset minuta kasnije, no otišlo je pored gola, a Messijev gol glavom iz 89. minute opravdano je poništen jer se prethodno Paulinho nalazio u zaleđu te je završilo 2:0. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.