[VIDEO] Primera: Barcelona s dva gola iz kornera do preokreta, Rakitić igrao, Atletico u 94. minuti do boda!

Katalonci su upisali izuzetno bitnu pobjedu.

Otkako se Real Sociedad vratio u elitno društvo španjolskog nogometa, u sezoni 2010./11. pa do današnje utakmice Barcelona je na Anoeti u Primeri gostovala osam puta i upisala samo jednu pobjedu, uz dva remija i čak pet poraza te negativnu gol razliku 11:15. Ernesto Valverde je doputovao bez Malcoma, Sampera i Denisa Suareza, a na klupi je ostavio i Coutinha i Busquetsa i Vidala, što mu se umalo obilo o glavu. Ipak, 26 756 gledatelja vidjelo je preokret i pobjedu Blaugrane od 2:1.

Prije utakmice održana je i svečanost povodom odlaska 31-godišnjeg Agirretxea u mirovinu, a iz prve prilike na utakmici domaći su poveli. Igrala se 12. minuta kada je nakon slobodnog udarca Elustondo zabio za 1:0. Prvi udarac Katalonci su uputili u 36. minuti nakon kornera Dembelea, no Pique je pucao pored gola. Tri minute prije kraja i Rakitić je glavom nakon kornera bio neprecizan i to su bila jedina tri udarca u vrlo siromašnom prvom poluvremenu.

Valverde je od prvog trenutka drugog dijela u igru uveo Coutinha, a u 57. minuti ušao je i Busquets, da bi dvije minute kasnije Oyarzabal izašao u brzu kontru, no pucao preko gola. U 60. minuti Rulli je upisao prvu obranu nakon Messijevog udarca, a na drugoj strani Ter Stegen je obranio Hernandezov udarac.

U 62. minuti nakon dvostrukog proigravanja Juanmija i Zurutuze Juanmijev udarac u situaciji jedan na jedan fenomenalnom obranom obranio je Nijemac, da bi konačno na drugoj strani nakon kornera Rulli obranio Piqueov udarac, no Luis Suarez došao je na odbijenu loptu i izjednačio.

Igra se tada otvorila, Rulli je krajnjim naporom obranio Coutinhov pokušaj iz 65. minute, no nakon Messijevog kornera Rulli je samo odbio loptu do Dembelea, koji s 12 metara preokreće i zabija za 2:1. Suarezov pokušaj škaricama iz 71. minute otišao je zamalo pored gola, a Valverde je tada uveo i Vidala kako bi dodatno zatvorio igru.

Messijev udarac iz 76. minute otišao je preko gola, a Ter Stegen je šest minuta prije kraja obranio udarac Juanmija. Isti igrač u 86. minuti izbio je sam pred Ter Stegena, no pucao je pored gola i završilo je 2:1.

Real Sociedad (4-3-3)

Rulli – Zaldua, Elustondo (12.), Moreno, Hernandez – Pardo (Sangalli 82′), Zubeldia, Illarramendi (Merino 82′) – Oyarzabal, Zurutuza (Bautista 73′), Juanmi

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo (Coutinho 46′), Pique, Umtiti, Alba – Rafinha (Busquets 57′), Rakitić, Roberto – Dembele (66.) (Vidal 77′), Suarez (63.), Messi

Vrijedi spomenuti kako je u ranije odigranom susretu Atletico Madrid na Wanda Metropolitano bez ozlijeđenog Nikole Kalinića samo remizirao protiv Eibara 1:1. Poveli su gosti pogotkom Senri Enricha tri minute prije kraja, no u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Antoine Griezmann je prizemno centrirao, a Moreno donio bod Rojiblancosima.