[VIDEO] Primera: Barcelona pobijedila Valenciju i srušila 38 godina star rekord!

Čudesan rekord katalonske momčadi.

U 32. kolu španjolske Primere Barcelona je na Camp Nou ugostila Valenciju. Bila je to prva utakmica Blaugrane nakon neočekivanog ispadanja od Rome u četvrtini finala Lige prvaka i pravi ispit za Ernesta Valverdea i njegovu momčad, ne bi li saznali jesu li se uspjeli oporaviti od utakmice u utorak. Katalonci su igrali bez Ivana Rakitića, koji je operirao prst, kao i Dignea, no upisali 2:1 pobjedu i srušili rekord od 38 uzastopnih utakmica bez poraza.

Već u četvrtoj minuti Guedes je odličnim udarcem testirao Ter Stegenove reflekse, a deset minuta kasnije Albin udarac obranio je Neto. Ipak, ništa nije mogao napraviti minutu kasnije kada Coutinho odličnom loptom pronalazi Suareza, koji iz prve zabija za vodstvo Katalonaca. U 24. minuti Ter Stegen radi novu obranu nakon soloprodora Rodriga, da bi u 32. i 33. minuti Messi dva puta glavom pucao pored gola i ma odmor se otišlo s minimalnim vodstvom domaćina.

Iz prve prave prilike u nastavku Katalonci su udvostručili prednost. Igrala se 52. minuta  korner je izveo Coutinho  a Umtiti glavom zabio za 2:0.

Messi je u 56. minuti pucao pored gola, a Coutinhov udarac četiri minute kasnije obranio je Neto. Parejo je zaprijetio udarcem preko gola u 64. minuti, a do kraja susreta Parejo je iz kaznenog udarca postavio konačnih 2:1.

Barcelona (4-4-2)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti (52.), Alba – Coutinho (Dembele 79′), Paulinho, Busquets, Iniesta – Suarez (24.), Messi

Valencia (4-4-2)

Neto – Vezo, Garay, Paulista, Gaya – Soler, Parejo (87. – 11m), Kondogbia, Guedes (Pereira 69′) – Mina (Guedes 71′) , Rodrigo (Zaza 81′)

Vrijedi spomenuti i da je u ranije odigranom susretu Sevilla u izravnom dvoboju s Villarrealom za šestu poziciju, posljednju koja vodi u Europsku ligu, samo remizirala 2:2 pa je ostala na sedmom mjestu s bodom manje od Žute podmornice. Raba i Bacca doveli su goste u vodstvo od 2:0, no u posljednjih 12 minuta Nolito i N’Zonzi uspjeli su izjednačiti, a momčadi su završile s desetoricom nakon crvenih kartona Ben Yeddera, odnosno Coste.