[VIDEO] Primera: Barceloni nedosuđen kazneni udarac, no iz Madrida se vraća s bodom

64 393 na Wanda Metropolitano gledalo je derbi susret osmog kola španjolske Primere, u kojoj je Atletico Madrid ugostio Barcelonu i remizirao 1:1. Momčad Ernesto Valverdea u susret je morala ući bez Dembelea, što se vidjelo u napadačkom dijelu, a Francuza je mijenjao Andre Gomes.

Već u 30. sekundi Lionel Messi imao je lijepu priliku, no branič mu se unio u udarac. Tada su dva puta zaprijetili domaćini, no oba puta Griezmannove pokušaje obranio je Ter Stegen. Ipak, u 21. minuti Saul Niguez lijepim golom s ruba kaznenog prostora doveo je Rojiblancose u vodstvo.

Katalonci su tada ponovno preuzeli terensku inicijativu i pokušavali probiti čvrstu obranu domaćina, koji obično igraju u sistemu zabij gol i brani se do iznemoglosti. Iniesta je pokušao u 37. minuti, no otišlo je pored gola, a četiri minute kasnije Gabi je vjerojatno trebao zaraditi drugi žuti karton zbog prekršaja. U 44. minuti isti igrač srušio je Messija u kaznenom prostoru, a Mateu Lahoz propustio je dosuditi čisti kazneni udarac te se na odmor otišlo s vodstvom Atletica.

Nastavak je u 53. minuti udarcem pored gola otvorio Griezmann, a dvije minute kasnije Suarezov udarac krajnjim naporom zaustavio je Oblak. U 57. minuti Leo Messi iz slobodnog udarca s 23 metra pogodio je stativu, a u 61. minuti Lahoz nije dosudio još jedan kazneni udarac, zbog Savićevog igranja rukom u kaznenom prostoru.

U 66. minuti Oblak je obranio Messijev pokušaj iskosa s lijeve strane, a pet minuta kasnije Argentinac je pucao za centimetar pored gola. Minutu kasnije probao je i Gomes, no otišlo je preko gola. Pokušao je i Umtiti u 78. minuti, ali ravno u Oblaka, baš kao i Suarez dvije minute kasnije.

Konačno, u 82. minuti Messi je pronašao Roberta, koji je centrirao, a Luis Suarez glavom zabio za izjednačenje. Imao je Urugvajac dvije prilike do kraja susreta, no nije uspio zabiti, a Oblak je obranio Messijev slobodni udarac u sudačkoj nadoknadi i ostalo je 1:1.

Atletico Madrid (4-4-2)

Oblak – Juanfran, Savić, Godin, Luis – Koke, Niguez (21.), Gabi (Torres 83′), Carrasco (Partey 73′) – Correa (Gaitan 59′), Griezmann

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo (Roberto 61′), Umtiti, Pique, Alba – Rakitić (Paulinho 79′), Busquets, Iniesta (Deulofeu 61′) – Gomes, Suarez (82.), Messi

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Real Sociedad je u gostima srušio Alaves. Završilo je 2:0, a oba pogotka pala su u posljednjih 13 minuta, zabijali su Oyarzabal i Elustondo.