[VIDEO] Primera: Betis zabio pet komada Sevilli, Eibar skočio na sedmo mjesto

Iznenađujuće rezultate vidjeli smo u preostala dva današnja susreta.

U preostale dvije današnje utakmice 18. kola španjolske Primere vidjeli smo dvije gostujuće pobjede.

Eibar je skočio na sedmo mjesto gostujućom 2:1 pobjedom protiv Las Palmasa. Poveli su Kanarinci u 32. minuti preko Viere iz kaznenog udarca, no u posljednjih 17 minuta gosti su preokrenuli rezultat. Prvo je u 73. minuti Orellana iskoristio slobodni udarac Charlesa i izjednačio, da bi samo četiri minute kasnije Valdes Diaz s lijeve strane centrirao, a Sergio Enrich glavom donio pobjedu Eibaru, koji se sa sva tri boda vraća s Kanarskih Otoka.

Šokantan, 5:3 poraz doživjela je Sevilla i to na svojoj Mestalli. Pobijedio ju je Betis i time nanio treći poraz u posljednje četiri utakmice. Već u 22. sekundi Ruiz je napravio dvostruko proigravanje s Joaquinom i zabio za prednost gostiju, no 12 minuta kasnije Escudero je centrirao, a Ben Yedder lobom izjednačio. U 21. minuti gosti ponovno vode. Nakon slobodnog udarca Joaquina, Feddal je glavom zabio za 2:1, no do odmora Simon Kjaer je nakon slobodnog udarca Vazqueza glavom izjednačio. U nastavku gosti rješavaju pitanje pobjednika u samo dvije minute. Prvo je u 63. minuti Durmisi izbjegao zaleđe i nakon centaršuta Boudebouza zabio za 3:2, da bi samo dvije minute kasnije Tello okomitom loptom pronašao Leona, koji povisuje na 4:2. Lenglet je nakon još jednog centaršuta iz slobodnog udarca smanjio na 4:3, no u petoj minuti sudačke nadoknade nakon kontre Tello je postavio konačnih 5:3.

Primera, 18. kolo:

Las Palmas 1:2 Eibar (Viera 32. – 11m / 73. Orellana, 77. Enrich)

Sevilla 3:5 Real Betis (Ben Yedder 13., Kjaer 40., Lenglet 67. / 1. Ruiz, 21. Feddal, 63. Durmisi, 65. Leon, 90+5. Tello)