[VIDEO] Primera: Bez Modrića i Ronalda ne ide, Real na Bernabeu remizirao s Levanteom

Real Madrid na Santiago Bernabeu ugostio je Levante u sklopu trećeg kola španjolske Primere. Momčad Zinedine Zidanea nije mogla računati na Varanea zbog ozljede prepona i Ronalda, koji još uvijek odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona protiv Barcelone, a francuski stručnjak odlučio je odmarati Luku Modrića i Keylora Navasa. I te promjene pokazale su se ključnima, jer je Real i drugu utakmicu zaredom na domaćem terenu remizirao, završilo je 1:1.

Već u 12. minuti iz prve prilike gosti su poveli. Ivi se neobjašnjivo našao nečuvan nakon outa Ivana Lopeza s desne strane, zaobišao Carvajala i zabio za prednost Levantea. Minutu kasnije Benzema je mogao izjednačiti, no glavom je pucao ravno u Fernandeza. Llorente je u 19. minuti pucao visoko preko gola, a u 31. minuti Ivi je pokušao iz slobodnog udarca iz daljine, no pogodio je vanjski dio mreže.

Ipak, pet minuta kasnije Real je izjednačio. Već tradicionalno nakon kornera Ramos je glavom pucao, Fernandez lijepom obranom spasio svoj gol, ali samo zakratko, jer je Vazquez bio na pravom mjestu i odbijenu loptu pospremio u mrežu za 1:1. U zadnje dvije minute Bale je imao dvije velike prilike, prvo je glavom nakon kornera pucao pored gola, a zatim mu je Fernandez odlično obranio udarac jedan na jedan i na odmor se otišlo s neodlučenim rezultatom. Zanimljivo, unutar prvih pola sata ozlijedili su se i Ivan Lopez i Benzema pa su ih treneri morali mijenjati.

Prvu priliku u nastavku imao je Asensio, no u 60. minuti slabašnim udarcem pucao je ravno u Fernandeza. Dvije minute kasnije Bale je ponovno imao veliku priliku, no glavom je s par metara opet pucao preko gola. Toni Kroos pokušao je iz daljine u 65. minuti, no Fernandez je ponovno bio na mjestu. Kraljevi su nastavili s pritiskom, a Asensio je ponovno pucao iz daljine, no pored gola.

U 74. minuti Carvajal je također pucao iz daljine, no ponovno ravno u Fernandeza. Osam minuta prije kraja Fernandez se morao dobro pomučiti da bi zaustavio udarac Asensija nakon Realove polukontre, a kad je tri minute prije kraja Bale glavom pogodio stativu znalo se da će susret završiti bez pobjednika.

Marcelo je minutu prije kraja zaradio izravni crveni karton nakon što je namjerno kopačkom u glavu udario gostujućeg stopera pa su Kraljevi sudačku nadoknadu igrali s igračem manje. I u njoj imali su veliku priliku, no i Kroos je pogodio stativu i završilo je 1:1. Mateo Kovačić u igru je ušao u 72. minuti. Tako je Levante, koji je danas slavio 108. godinu postojanja, za rođendan dobio najbolji mogući poklon, bod sa Santiago Bernabeua.