[VIDEO] Primera: Bilbao remizirao s Villarrealom, Levante siguran

Zaključen je današnji dan u španjolskoj.

Odigrane su posljednje današnje utakmice 12. kola španjolske Primere, u kojima smo vidjeli dvije gostujuće pobjede.

U ranije odigranom susretu Levante je gostovao na Kanarskim otocima. Las Palmas ga je dočekao na Estadio de Gran Canaria, s kojeg su se gosti vratili punog plijena, završilo je 2:0. Dugo smo trebali čekati na pogodak, koji je pao u 71. minuti. Tono je centrirao, a Doukoure glavom zabio za prednost gostiju. Kanarince je potopio Jason svega sedam minuta kasnije, kada je nakon sjajnog soloprodora zabio gol u sami kut za konačnih 2:0. Alen Halilović propustio je susret zbog ozljede gležnja.

U drugoj utakmici u Baskiji Athletic Bilbao ugostio je Villarreal i odigrao neriješeno, 1:1. Vodstvo je Žutoj podmornici donio Manu Trigueros, koji je iz tragičara postao junak. Naime, u 20. minuti nije realizirao najstrožu kaznu jer mu je Arrizabalaga obranio pokušaj, no osam minuta kasnije nakon Gasparovog prizemnog centaršuta Manu je odlično pogodio s ruba kaznenog prostora.

Ipak, 13 minuta prije kraja Aduriz je glavom nakon centaršuta Balenziage izjednačio i donio bod Baskima.