[VIDEO] Primera: Celta remizirala s Realom, Kraljevi za Barcom zaostaju ogromnih 16 bodova!

Real Madrid ponovno nije došao do pobjede.

Madridski Real prvu je utakmicu Primere u 2018. godini odigrao na Balaidosu gdje je gostovao kod Celte Vigo. Zinedine Zidane nije mogao računati na ozlijeđene Benzemu, Carvajala, Ramosa i Zidanea, a igra Kraljeva ponovno je bila blijeda. Završilo je 2:2, čime se Barcelona odvojila na 16 bodova prednosti ispred Reala.

Već u četvrtoj minuti Cristiano Ronaldo mogao je zabiti, no Ruben Blanco s lakoćom je obranio njegov pokušaj. Šest minuta kasnije Marcelo je pucao visoko preko gola, a u 13. minuti smo vidjeli najbolju priliku prvog dijela kada je Aspas nakon centaršuta volejom pogodio stativu. U 24. minuti Isco je pucao daleko pored gola, baš kao i Wass minutu kasnije, dok je u 27. minuti Casemiro iznudio korner nakon udarca pod samu gredu.

A onda, u 33. minuti, Ronaldo je napravio katastrofalnu pogrešku i izgubio loptu na centru, Aspas je proigrao Wassa, koji je izbjegao zaleđe i pobjegao obrani Kraljeva te lobom prevario Navasa za vodstvo domaćih.

Ipak, samo tri minute kasnije Kroos je pronašao Balea, koji izjednačuje. Velšanin je u 39. minuti nakon Iscove asistencije i preokrenuo rezultat. Dvije minute prije kraja prvog dijela Casemiro je laktom udario domaćeg igrača, a Jaime Latre pokazao mu je samo žuti karton pa se na odmor otišlo s prednošću Reala, ali i istim brojem igrača na terenu kod obje momčadi.

20 872 gledatelja prvu priliku u nastavku vidjelo je u 54. minuti kada Ronaldo puca visoko preko gola, a šest minuta kasnije Jonny je zamalo pucao preko gola. U 72. minuti nova sporna situacija. Aspas se našao sam pred Navasom, koji ga ruši u stopostotnoj situaciji. Kostarikanac je dobio samo žuti karton te kasnije i obranio kazneni udarac Aspasa.

Deset minuta prije kraja Ronaldo je pucao ravno u Blanca, a u 82. minuti Maxi Gomez Gonzalez glavom je postigao svoj osmi gol u Primeri ove sezone i donio bod domaćinu. Luka Modrić igrao je do 76. minute, a Mateo Kovačić u igru je ušao minutu kasnije.

Celta Vigo (4-3-3)

Blanco – Mallo, Roncaglia, Cabral, Jonny – Wass (33.) (Jozabed 90+1′), Radoja (Lobotka 73′), Hernandez – Aspas, Gonzalez (82.), Sisto (Mor 73′)

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Hakimi, Varane, Nacho, Marcelo – Modrić (Vazquez 76′), Casemiro, Kroos – Bale (36., 39.) (Asensio 85′), Isco (Kovačić 77′), Ronaldo

Vrijedi spomenuti i da su u dvije ranije utakmice pala četiri gola. Athletic Bilbao je pobijedio Alaves 2:0 pogotcima Etxeite već u osmoj minuti i Aritza Aduriza iz kaznenog udarca u 64., dok su Villarreal i Deportivo remizirali 1:1. Unal je u 30. minuti doveo Žutu podmornicu u vodstvo, no Andone je samo šest minuta prije kraja donio bod gostima.