[VIDEO] Primera: Celta Vigo s igračem manje deklasirala Las Palmas uz hat-trick Aspasa

U posljednjoj utakmici osmog kola španjolske Primere Celta Vigo je na Kanarskim otocima gostovala kod Las Palmasa i razbila ga 5:2 te skočila na deseto mjesto prvenstvene ljestvice.

Pedro Bigas imao je najbolju priliku za Kanarince na susretu već u sedmoj minuti, no pucao je zamalo pored gola. Uslijedio je blitzkrieg gostiju, koji su u samo četiri minute postigli dva gola i riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 16. minuti Daniel Wass lijepom loptom pronašao Emre Mora, koji je plasiranim udarcem zabio za 1:0, prije nego je Iago Aspas u 20. minuti primio loptu od Pione Sista i nakon soloprodora iz praktički mrtvog kuta povisio na 2:0.

Mogao je Garcia smanjiti prednost, no glavom je u 29. minuti pucao ravno u Blanca, a golman gostiju obranio je i pokušaj Moma iz 36. minute. I Leandro Chichizola upisao je obranu kad je u 47. minuti zaustavio pokušaj Aspasa.

Međutim, ništa nije mogao u 49. minuti kad se Aspas sjurio u kazneni prostor i u same rašlje povisio na 3:0. Svega tri minute kasnije golman Blanco je dobio izravni crveni karton, no i s igračem manje Celta je zabijala. Lijepim poluvolejom u 71. minuti Hernandez je zabio za 4:0, da bi Aspas do svog hat-tricka došao u 76. minuti i time postavio rezultat na 5:0. Ipak, 15 799 gledatelja vidjelo je golove domaće momčadi u posljednjim minutama, kad su Vitolo Remy smanjili na konačnih 5:2.