[VIDEO] Primera: Čop asistencijom donio bod Sportingu, novi poraz Valencije

Odigrane su prve tri subotnje utakmice 33. kola španjolskog prvenstva, u kojima smo vidjeli dosta iznenađenja.

U prvom susretu dana Malaga je s 2:0 pobijedila Valenciju i odvojila se od opasne zone na velikih devet bodova. U 36. minuti domaćin je poveo. Ontiveros je centrirao, a Recio glavom zabio za 1:0. Samo četiri minute kasnije Šišmiši su primili i drugi gol. Sandro je izveo slobodni udarac u živi zid, lopta se odbila do Ricce, koji ju ponovno dodaje bivšem igraču Barcelone, a on s 25 metara eurogolom donosi pobjedu domaćinu.

U pravoj drami Villarreal je na La Ceramici pobijedio Leganes 2:1 i učvrstio se na petom mjestu. Domaćina je u vodstvo doveo Bakambu nakon asistencije petom Soldada u 68. minuti. U 90. minuti Bueno je dodao za Guerrera, koji ostaje sam u kaznenom prostoru i izjednačuje. Međutim, još jedan bivši igrač Barcelone dos Santos je u drugoj minuti sudačke nadoknade centrirao, a Cedric Bakambu glavom donio sva tri boda Žutoj podmornici.

U posljednjem susretu posljednjeplasirana Osasuna do 79. minute vodila je 2:0, no onda primila dva gola u samoj završnici susreta i na kraju remizirala 2:2. Već u 19. minuti Mere je nespretno zabio autogol, a u 72. minuti Torres je prizemno centrirao, a Kodro zabio za 2:0. I onda kreće gostujući povratak. Prvo je u 79. minuti Canella izjednačio, da bi svega dvije minute kasnije Čop centrirao, a Castro donio bitan bod gostima, koji su se time približili na svega četiri boda zaostatka za ostankom u ligi.