[VIDEO] Primera: Deportivo nakon drame srušio Athletic, minimalne pobjede Leganesa i Sociedada

Katastrofalna večer favorita.

Odigrane su i preostale tri utakmice 32. kola španjolske Primere, a favoriti nisu upisali sve pobjede, naprotiv, samo jedan favorit opravdao je tu ulogu.

A riječ je o Real Sociedadu, koji je pogotkom Mikela Oyarzabala iz 21. minute pobijedio Las Palmas s minimalnih 1:0. I Leganes je upisao minimalnu pobjedu i to protiv Celte Vigo. Jedini pogodak zabio je Guerrero nakon prizemnog centaršuta Zaldue u 63. minuti i time odveo madridsku momčad na korak do ostanka u ligi.

Pravu dramu gledali smo na San Mamesu gdje je Deportivo s 3:2 pobijedio Athletic Bilbao i približio se ostanku u ligi na samo pet bodova. Već u šestoj minuti Fabian Schar izveo je korner, a Adrian glavom zabio za prednost gostiju, da bi osam minuta kasnije Celso Borges glavom spustio loptu za Adriana, koji svojim drugim golom povisuje na 2:0. Garcia je nakon Benatovog kornera uspio smanjiti, no Borja je u 53. minuti nakon prizemne lopte zabio za 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Susaeta nakon još jednog baskijskog kornera u 72. minuti.

Primera, 32. kolo:

Las Palmas 0:1 Real Sociedad (21. Oyarzabal)

Leganes 1:0 Celta Vigo (Guerrero 63.)

Athletic Bilbao 2:3 Deportivo La Coruna (Garcia 47., Susaeta 72. / 6., 14. Adrian, 53. Borja)