[VIDEO] Primera: Desetkovani Villarreal eurogolom do prve pobjede u povijesti na Bernabeu!

Real Madrid ponovno je poražen.

Real Madrid je u sklopu 19. kola španjolske Primere na kišovitom Santiago Bernabeu pred 63 403 gledatelja ugostio Villarreal. Žuta podmornica u Madrid je doputovala bez čak sedmorice igrača. Nisu nastupali ozlijeđeni Bruno, Fernandez, Sansone, Semedo, Soriano i Suarez, dok je Ruiz propustio dvoboj zbog akumuliranih žutih kartona. Od navedenih, jedino Suarez nije standardni prvotimac. S druge strane, Zinedine Zidane nije mogao računati samo na Benzemu i Ramosa. Međutim, čak i takav, desetkovani Villarreal, upisao je minimalnu, 1:0 pobjedu.

Prva prilika ujedno je bila i pogodak, no nakon kornera u 14. minuti Ronaldo je glavom prenio loptu do Balea, koji glavom postiže gol iz zaleđa pa ga suci opravdano poništavaju. U 18. minuti Marcelo je sjajno pucao s preko 25 metara, no Asenjo je upisao veliku obranu, a pet minuta kasnije Ronaldo je iz slobodnog udarca pogodio gredu.

U 29. minuti Toni Kroos je pucao visoko preko gola, a minutu kasnije Ronaldov pokušaj loba otišao je pored gola. U istoj minuti Portugalac je pogodio i stativu, a dvije minute prije odmora Bale je pucao pored gola. U sudačkoj nadoknadi Isco je prizemno centrirao, a Asenjo nevjerojatnom obranom laktom obranio Ronaldov udarac te se na predah otišlo bez pogodaka.

Nastavak je udarcem pored gola otvorio Fornals, a u 48. minuti Cheryshev je pucao pored gola. Kroosov volej iz 52. minute obranio je Asenjo, baš kao i Ronaldov pokušaj pet minuta kasnije. Carlos Bacca u 61. minuti pucao je ravno u Navasa, a minutu kasnije pogodio je vanjski dio mreže. U 63. minuti i Modrić je pucao u Asenja, a Zizou je tada odlučio promijeniti dva napadača, umjesto kojih su ušli Asensio i Vazquez.

Devet minuta prije kraja Modrić je sa svega nekoliko metara pucao visoko preko gola, a u 88. minuti Žuta podmornica dolazi do pobjede. Nakon brze polukontre Cheryshev je prizemnim centaršutem pronašao Triguerosa, kojemu Navas brani udarac, no do lopte dolazi Fornals i lobom s preko 20 metara donosi prvu pobjedu Villarreala u povijesti na Santiago Bernabeu. Inače, u posljednjih sedam susreta ove dvije momčadi, Real je postigao čak 21 pogodak.

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić – Bale (Asensio 70′), Isco (Vazquez 70′), Ronaldo

Villarreal (4-3-3)

Asenjo – Gaspar, Bonera, Alvaro, Costa – Castillejo (Rukavina 84′), Hernandez, Trigueros – Raba (Cheryshev 46′), Fornals (88.), Bacca (Unal 76′)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Girona deklasirala Las Palmas s ogromnih 6:0. U prvom dijelu vidjeli smo jedino pogodak Stuanija iz kaznenog udarca, no u periodu od svega 22 minute, između 57. i 79. minute, Olunga je postigao hat-trick, a Garcia i Portu su dodali po jedan za uvjerljivu pobjedu prošlogodišnjeg drugoligaša.