[VIDEO] Primera: Domaće pobjede Valencije i Villarreala

U još dvije odigrane utakmice sedmog kola španjolske Primere vidjeli smo dvije pobjede domaćih momčadi.

Valencia je na Mestalli s 3:2 bila bolja od Athletic Bilbaa, a povela je nakon gola Zaze u 27. minuti, kojemu je Zaza prizemno centrirao. Na 2:0 povisio je Dani Parejo iz kaznenog udarca sedam minuta kasnije. U 59. minuti Aritz Aduriz uspio je smanjiti nakon centaršuta Vesge. Ipak, u 66. minuti Martin Montoya je centrirao, a Rodrigo iskoristio nepotrebno istrčavanje gostujućeg vratara Arrizabalage i glavom vratio prednost Šišmiša na dva gola. Deset minuta kasnije Susaeta je izveo slobodni udarac, a Raul Garcia glavom smanjio na 3:2, no Baski do boda nisu došli.

Cedric Bakambu bio je junak Villarreala, koji je s 3:0 pobijedio Eibar. Igrač iz Demokratske Republike Kongo postigao je hat-trick. Prvo je u 25. minuti iskoristio lijepo proigravanje Triguerosa i lobom zabio za prednost Žute podmornice, a u 52. minuti nakon prizemnog centaršuta Sansonea povisio je na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je iz kaznenog udarca u 76. minuti.

Primera, sedmo kolo:

Valencia 3:2 Athletic Bilbao (Zaza 27., Parejo 34. – 11m, Rodrigo 66. / 59. Aduriz, 76. Garcia)

Villarreal 3:0 Eibar (Bakambu 25., 52., 76. – 11m)