[VIDEO] Primera: Eibar deklasirao Gironu, El Haddadi srušio Malagu

Odigrane su nove dvije utakmice u španjolskoj ligi.

Još dvije utakmice posljednjeg ovogodišnjeg, 17. kola španjolske Primere su iza nas, a ponovno smo vidjeli dvije očekivane pobjede domaćina.

Eibar je na Ipurui sa 4:1 deklasirao Gironu i ostao na sedmoj poziciji. Već u 41. sekundi Diaz je dodao do Inuija, koji je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i zabio za vodstvo. U desetoj minuti već je 2:0. Ponovno je Diaz centrirao, a ovaj put Charles glavom povisio na 2:0. Gosti smanjuju preko Timorovog fantastično izvedenog slobodnog udarca u 26. minuti, no Inui je nakon još jedne pogreške domaće momčadi u 54. minuti vratio prednost na dva gola razlike. Konačnih 4:1 postavio je Jordan u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Alaves je na domaćem terenu s minimalnih 1:0 pobijedio Malagu. Gol vrijedan tri boda postigao je Munir El Haddadi poluvolejom nakon centaršuta Duartea u 60. minuti igre. Gosti s Roselade tako su ostali na pretposljednjem mjestu.