[VIDEO] Primera: Eurogol Navasa za pobjedu Seville, Atletico skočio na drugo mjesto

Osim utakmice između Real Madrida i Real Betisa, večeras je odigrano i još četiri susreta petog kola španjolske Primere.

Na San Mamesu Athletic Bilbao ugostio je Atletico Madrid i izgubio 2:1. Baske je u vodstvo mogao dovesti Aduriz, no njegov pokušaj iz kaznenog udarca obranio je Oblak. Kazna je stigla u 55. minuti. Koke je uposlio Correu, koji je zabio u praznu mrežu. Rojiblancosi su povećali prednost u 73. minuti kada je Carrasco iskoristio Griezmannovu odličnu loptu i povisio na 2:0. Konačnih 2:1 u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio je Garcia nakon centaršuta Balenziage. Momčad Diega Simeonea ovom pobjedom popela se na drugo mjesto.

Leganes i Girona remizirali su bez pogodaka, dok je Deportivo pogotkom Luisinha nanio Alavesu peti uzastopni poraz. Gol vrijedan tri boda Portugalac je zabio u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, nakon povratne lopte Andonea.

Sevilla je dugo probijala Las Palmas i u konačnici u 83. minuti stigla do pobjede. Vazquez je uposlio Jesus Navasa, koji je eurogolom iz mrtvog kuta donio pobjedu domaćinu.