[VIDEO] Primera: Getafe šokirao Leganes i nanio mu prvi poraz u prvenstvu

Nakon reprezentativne stanke nastavilo se prvenstvo u španjolskoj utakmicama trećeg kola. Leganes je pred 11 454 gledatelja izgubio od Getafea 2:1, što znači da je domaća momčad pokvarila svoj stopostotni učinak na početku Primere.

Već u šestoj minuti domaćina je u vodstvo mogao dovesti Guerrero, no njegov pokušaj glavom obranio je Guaita. Prvu priliku gosti su imali u 19. minuti, no Cala je pucao daleko pored gola, a Fajr je u 28. minuti pucao preko gola. Ipak, iz prve prave prilike gosti su poveli. Mauro Arambarri je iskoristio povratnu loptu Moline i eurogolom s 20 metara u same rašlje doveo Getafe u vodstvo.

Domaćin je zaigrao bolje u nastavku i u 55. minuti Guerrero je imao lijepu priliku, no glavom je pucao pored gola. Ipak, 11 minuta kasnije dolazi do izjednačenja. Guaita je dva puta obranio udarce Diega Rica, no treći put do lopte je došao Guerrero i izjednačio. Imao je Leganes do kraja susreta priliku i povesti, no Guaita je obranio kazneni udarac Guerrera. Kazna je stigla u 84. minuti. Korner je izveo Fajr, a Guerrero odličnim udarcem s 20 metara donio pobjedu.