[VIDEO] Primera: Girona šokirala Real i nakon preokreta srušila prvaka!

Real Madrid gostovao je u Kataloniji u sklopu desetog kola španjolske Primere. Ne, nije bila riječ o El Clasicu, nego o gostovanju kod šesnaestoplasirane Girone pred 13 382 gledatelja. Zinedine Zidane nije mogao računati na Balea, Carvajala, Kovačića, Fernandeza i Navasa, a unatoč vodstvo, njegova momčad izgubila je 2:1, što je prvi gostujući poraz Real Madrida nakon gotovo šest mjeseci.

Susret je bolje otvorila domaća momčad. Pritiskala je i napadala, a u 11. minuti Maffeo je iskosa pogodio stativu. Međutim, u istoj minuti iz polukontre Ronaldov udarac obranio je Bono, a na odbijenoj lopti našao se Isco i doveo Kraljeve u vodstvo. No, nisu domaćini klonili duhom. Pucali su Muniesa i Portu, no bez uspjeha, dok je na drugoj strani Bono ponovno obranio Ronaldov pokušaj.

Benzema je u 31. minuti pucao visoko preko gola, a domaćin je novu stativu pogodio u 36. minuti, ovaj put zatresao ju je Portu. Aday je tri minute kasnije iz slobodnog udarca zamalo pucao preko gola i na odmor se otišlo s minimalnim, ali i nezasluženim vodstvom Reala.

U nastavku smo gledali istu priču. Katalonci su ponovno napadali i sve promašaje iz prvog dijela naplatili u svega pet minuta drugog poluvremena. U 54. minuti Portu je u slalomu prošao kroz trojicu igrača i uposlio Stuanija, koji si je između Ramosa i Nacha oslobodio malo prostora i izjednačio.

Svega četiri minute kasnije Stuanijev pokušaj obranio je Casilla, a na odbijenoj lopti našao se Maffeo, koji je centrirao za Portua, a on petom doveo Gironu u vodstvo. Francuski strateg na klupi Reala tada je poludio i umjesto dva obrambena bočna igrača odlučio je uvesti dva napadača, Vazqueza i Asensia. U 71. minuti Ronaldo je glavom ponovno pucao ravno u Bona, a Portugalac je u 78. minuti pucao preko gola.

Sedam minuta prije kraja Vazquezov pogodak opravdano je poništen zbog zaleđa, a u 85. minuti Bono je obranio i udarac Asensija. Susret je završio 2:1 i Kraljevi su ostali na velikih osam bodova zaostatka za Barcelonom.

Girona (5-4-1)

Bono – Maffeo, Espinosa, Juanpe, Muniesa, Aday – Portu (58.) (Kayode 82′), Pons, Nogue, Garcia (Timor 75′) – Stuani (54.)

Real Madrid (4-3-3)

Casilla – Hakimi (Asensio 67′), Varane (Nacho 46′), Ramos, Marcelo (Vazquez 66′) – Kroos, Casemiro, Modrić – Ronaldo, Isco (12.), Benzema

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Getafe s 2:1 bio bolji od Real Sociedada. Iako su gosti poveli već u petoj minuti, kada je Januzaj pronašao Oyarzabala, koji je odmjerenim udarcem zabio u sami kut, momčad iz Madrida preokrenula je u posljednjem dijelu susreta. Prvo je u 78. minuti Portillo centrirao, a Rodriguez izjednačio, da bi pet minuta prije kraja pobjedu Getafeu donio Molina iz kaznenog udarca.

Ukoliko želite pogledati kompletne sažetke današnje utakmice, to možete učiniti na ovom linku.