[VIDEO] Primera: Gol Dembelea u Piqueovom jubileju dovoljan za pobjedu, igrali i Rakitić i Čop

Nova pobjeda Blaugrane.

Ernesto Valverde je bez Denisa Suareza, Sampera, Alene i rezervnog golmana Cilessena doputovao na susret drugog kola španjolske Primere. Real Valladolid ugostio je Barcelonu, a branitelj naslova pobijedio je 1:0. I prije četiri godine kad su igrali na ovom stadionu, Katalonci su se žalili na travu, koja je bila predugačka i ne zalijevana, a ovaj put igralo se kao na oranici i rupe su se stvarale svakim novim korakom.

Već u petoj minuti Ousmane Dembele mogao je zabiti za vodstvo, no pucao je preko gola, a tri minute kasnije Ter Stegen je upisao prvu obranu nakon Unalovog udarca. U 14. minuti Moyano je pucao ravno u Ter Stegena, dok je Dembele na drugoj strani ponovno pucao preko gola. Francuz je i u 21. minuti bio neprecizan, dok je u 33. minuti Coutinho pronašao Suareza, koji je izašao sam pred Masipa, no bivši golman Barcelone obranio je njegov udarac.

Dvije minute kasnije Masip je krajnjim naporom obranio udarac Coutinha, a dvije minute prije kraja prvog dijela Messijev slobodni udarac s 23 metra otišao je preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je zanimljivim pokušajem otvorio Ivan Rakitić, koji je s 50 metara pogodio vanjski dio mreže, a na drugoj strani Unal je pucao pored gola. U 49. minuti Dembele je pucao ravno u Masipa, no Francuz je konačno došao do pogotka u 57. minuti. Suarez je prekrasno centrirao, Sergi Roberto glavom povratnom loptom pronašao Dembelea, a on iz prve zabio za vodstvo Blaugrane.

Igra se tada primirila, a u nju je ušao Duje Čop i to u 70. minuti. 13 minuta prije kraja domaćin je imao najbolju priliku za izjednačenje, no Keko je nakon centaršuta ostao nečuvan i glavom pucao ravno u Ter Stegena. U 83. minuti Suarez je nakon odličnog Messijevog proigravanja povisio na 2:0, no gol mu je poništen zbog zaleđa pa je ostalo 1:0.

U posljednjoj sekundi Keko je izjednačio, no nakon višeminutnog pregledavanja videotehnologije gol je poništen i Katalonci su došli do pobjede. Vrijedi spomenuti i kako je Gerard Pique zaradio žuti karton u svom 300. nastupu u Primeri, a Rakitić je odigrao cijelu utakmicu.