[VIDEO] Primera: Gostujuće pobjede Villarreala, Leganesa i Valencije

Odigrane su nove četiri utakmice španjolske Primere u kojima su gosti u potpunosti dominirali.

Deportivo La Coruna se iz Eibara vraća s bodom, budući da je susret završio bez pogodaka. Villarreal se iz Girone vraća sa sva tri boda nakon ostvarene 2:1 pobjede. Cedric Bakambu već u devetoj minuti pokupio je odličnu loptu Triguerosa i zabio za 1:0, a isti igrač u 20. minuti iskoristio je Fornalsovu loptu i uz samu gredu povisio na 2.0. Do kraja susreta Stuani je samo nakon kornera Espinose uspio smanjiti na 2:1.

Leganes je Malagi nanio i sedmi poraz, jer ju je pobijedio 2:0. U 56. minuti nakon slobodnog udarca Siovas je prebacio loptu do Gabriela, koji zabija za 1:0, a konačni rezultat postavlja Szymanowski nakon odlične lopte Erasa 12 minuta prije kraja. U 81. minuti Recio je zaradio drugi žuti karton te su domaćini posljednje minute igrali s igračem manje.

U posljednjoj utakmici dana Valencia je skočila na drugo mjesto pobjedom protiv Real Betisa od 6:3. U 35. minuti korner je izveo Parejo, a Kondogbia glavom zabio za 1:0, da bi u posljednjim trenutcima prvog dijela Guedes s 25 metara eurogolom povisio na 2:0. U 55. minuti Leon za domaćina nije iskoristio kazneni udarac jer je pucao ravno u gostujućeg golmana, a kazna je stigla u 64. minuti kad je nakon još jednog kornera Pareja Rodrigo povisio na 3:0. Za 4:0 zabio je Santi Mina nakon sjajnog soloprodora i gola lobom i činilo se da će Šišmiši upisati sigurnu pobjedu. Međutim, Campbell je u 79. minuti iskoristio nepažnju gostujuće obrane i smanjio na 4:1, da bi samo minutu kasnije isti igrač uposlio Sanabriju, koji je smanjio na 4:2. Smušenost gostiju ponovno je iskoristio Tello i u 84. minuti smanjio na 4:3, no do remija Betis ipak nije uspio doći. Čak štoviše, u 88. i 94. minuti Simone Zaza Pereira postavili su konačnih 6:3.

Primera, osmo kolo:

Eibar 0:0 Deportivo La Coruna

Girona 1:2 Villarreal (Stuani 40. / 89., 20. Bakambu)

Malaga 0:2 Leganes (56. Gabriel, 78. Szymanowski)

Real Betis 3:6 Valencia (Campbell 79., Sanabria 80., Tello 84. / 35. Kondogbia, 45. Guedes, 64. Rodrigo. 74. Mina, 88. Zaza, 90+4. Pereira)