[VIDEO] Primera: Gostujuće pobjede Villarreala i Seville, ozljeda Alena Halilovića

Odigrane su prve tri današnje utakmice četvrtog kola španjolske Primere, u kojima smo vidjeli sve dvije gostujuće pobjede i iznenađujući poraz Baska.

Villarreal je na gostovanju kod Alavesa pobijedio s uvjerljivih 3:0 i viceprvaku Copa del Rey nanio četvrti uzastopni poraz. U 32. minuti Ruiz je pronašao Cedrica Bakambua, koji je s 25 metara zabio za prednost. Carlos Bacca u 52. minuti nakon odbijene lopte povisio je na 2:0, da bi Bakambu svojim drugim pogotkom deset minuta kasnije potvrdio pobjedu Žute podmornice.

Girona je na Estadio Municipal de Montilivi dugo odolijevala Sevillinim napadima, a pokleknula je u 69. minuti. Gosti su pogotkom Muriela iz 69. minute došli do pobjede i drugog mjesta na prvenstvenoj ljestvici. Mogla je Girona izjednačiti jer je u 90. minuti Franco Vazquez skrivio kazneni udarac. Međutim, Alex Granell Nogue pogodio je gredu i ostalo je 1:0.

U posljednjem susretu popodnevnog dijela Athletic Bilbao je na Kanarskim otocima s minimalnih 1:0 poražen od Las Palmasa. Kanarinci su do pobjede došli tri minute prije kraja, Castellano je uposlio Remyja, koji je nakon soloprodora pogodio za pobjedu. Alen Halilović iz igre je izašao već u 37. minuti i to zbog ozljede.