[VIDEO] Primera: Halilović i Livaja poraženi od Eibara, Valencia pobijedila Celtu

Odigrane su i posljednje dvije utakmice 30. kola španjolskog prvenstva, u kojima je palo čak osam pogodaka, a vidjeli smo obje domaće pobjede.

Eibar je u ranije odigranom susretu s 3:1 pobijedio Las Palmas i približio se na svega tri boda od sudjelovanja u Europskoj ligi iduće sezone.

Već u 14. minuti Luna je odličnom dugom loptom pronašao Bebea, koji smireno zabija za 1:0. Samo deset minuta kasnije Aythami je nespretno postigao autogol i povisio prednost domaćih. Ipak, Kanarinci u 62. minuti smanjuju na 2:1 i to odlično izvedenim slobodnim udarcem Lemosa s 30 metara. Međutim, svega četiri minute kasnije Adrian je iz kaznenog udarca postavio konačnih 3:1. Alen Halilović odigrao je cijeli susret, a Marko Livaja izašao je u 78. minuti u redovima poraženih.

U večerašnjem derbiju Valencia je s 3:2 pobijedila Celtu Vigo. Baski su poveli u 16. minuti. Wass je izveo slobodni udarac, a Cabral je iskoristio pogrešku golmana Alvesa i glavom zabio za 1:0. Ipak, do odmora Cancelo je prizemno centrirao, a Dani Parejo izjednačio na 1:1. Novo vodstvo Šišmišima donosi igrač Barcelone na posudbi, Munir El Haddadi. Marokanac je u 62. minuti iskoristio prizemni centaršut Latorrea i zabio za 2:1. Deset minuta prije kraja Iago Aspas iz kaznenog udarca ponovno izjednačuje, no pobjedu domaćinu donosi Soler. On je četiri minute prije kraja primio loptu od Pereza i s ruba kaznenog prostora lobom donio pobjedu Valenciji.

Primera, 30. kolo:

Eibar 3:1 Las Palmas (Bebe 14., Aythami 24. – ag, Adrian 66. – 11m / 62. Lemos)

Valencia 3:2 Celta Vigo (Parejo 38., El Haddadi 67., Soler 86. / 16. Cabral, 82. – 11m Aspas)