[VIDEO] Primera: Isco srušio Espanyol na Bernabeu

Prvi put od 1995. godine Real Madrid nije pobijedio u prve tri domaće utakmice na Santiago Bernabeu u Primeri, a ni danas nisu imali laganog protivnika. U susret su ušli sa čak deset bodova zaostatka za Barcelonom, a nasuprot njih stajao je Espanyol, nabijen emocijama oko referenduma za katalonsku nezavisnost. Ipak, Isco je bio čovjek odluke i pred 71 205 gledatelja donio 2:0 pobjedu Realu, koji je sada skočio na peto mjesto.

Zbog virusne infekcije oko njegovog srca, Daniel Carvajal propustio je susret i neće ga biti idućih šest tjedana, a Marcelo, Bale, Kovačić, Hernandez i Benzema također su ozlijeđeni te je Zinedine Zidane u sastav morao uvesti Hakimija, mladog 18-godišnjeg desnog beka, koji je upisao debi u dresu Kraljeva.

Već u 22. sekundi Isco se iznenada našao sam ispred Lopeza, no gostujući golman upisao je prvu obranu. Tada je uslijedilo primirje pred vratima, iako su Kraljevi konstantno vršili pritisak. U 24. minuti Ronaldo je centrirao, a Ramosov pokušaj ispod grede Lopez izbio u korner.

Pritisak Reala urodio je plodom u 30. minuti. Ronaldo je pronašao Isca, koji zabija za 1:0. Dvije minute kasnije Ronaldo si je sam oslobodio malo prostora, no poluvolejom je pucao preko gola. Portugalac se našao sam pred Lopezom u 34. minuti, no pucao je ravno u njega. Moreno je imao najbolju gostujuću priliku u 44. minuti, no pogodio je stativu i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

U želji da probudi svoju, očito uzdrmanu momčad zbog referenduma, gostujući trener Quique Sanchez Flores na poluvremenu je odlučio uvesti Navarra i Garciju. Nastavak je otvorio upravo Navarro lijepim pokušajem u 50. minuti, no Navas je izbio loptu u korner. Neprimjetni Luka Modrić konačno je pucao u 59. minuti, no visoko preko gola.

Do potvrde pobjede momčad Zinedine Zidanea došla je u 71. minuti. Asensio je nakon polukontre povratnom loptom pronašao Isca, koji svojim drugim golom postavlja konačnih 2:0. Luka Modrić iz igre je izašao u 82. minuti.