[VIDEO] Primera: Leganes deklasirao Betis i osigurao ostanak u prvoj ligi

Odigrana je i posljednja utakmica 36. kola španjolskog prvenstva, u kojoj je Leganes u izravnoj borbi za ostanak osigurao još jednu sezonu u prvoligaškom društvu pobjedom nad Betisom 4:0.

Već u sedmoj minuti Sanchez je u kaznenom prostoru igrao rukom i sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Szymanowski. Za goste prvi udarac imao je Pardo, no daleko pored gola. U 15. minuti već je 2:0. El Zhar je primio loptu na sredini kaznenog prostora i povisio na 2:0.

Do kraja poluvremena Alegria i Castro mogli su smanjiti prednost Leganesa, no Herrerin je ostao nesavladiv i na odmor se otišlo sa sigurnih 2:0 domaće momčadi.

Prvu priliku u nastavku imao je Pezzella, no glavom je pucao preko gola. El Zhar je na drugoj strani također pucao pored gola, da bi u 65. minuti Gabriel udarcem s preko 20 metara povisio na 3:0.

U 77. minuti Joaquin je propustio priliku glavom da makar smanji na 3:1, no Herrerin je upisao novu obranu. Samo četiri minute kasnije Szymanowski je nakon soloprodora postavio konačnih 4:0.