[VIDEO] Primera: Leganes remizirao s Atleticom, prva pobjeda Alavesa

Četiri utakmice sedmog kola španjolske Primere su iza nas, a vidjeli smo očekivane pobjede favorizirane momčadi, uz jedno veliko iznenađenje.

Deportivo je na Riazoru nakon preokreta s 2:1 bio bolji od Getafea. Svi golovi pali su u nastavku, a gosti iz Madrida u vodstvo su došli u 54. minuti. Suarez je lijepo pronašao Diedhioua, koji je nanizao dvojicu i zabio za prednost. Ipak, 12 minuta kasnije Juanfran je s desne strane prizemno centrirao, a Lucas Perez izjednačio, da bi tri minute prije kraja Andone s(p)retno došao do lopte i donio pobjedu domaćinu.

Sevilla je novom, 2:0 pobjedom, ostavila Malagu debelo na začelju prvenstvene ljestvice. Oba gola pala su u razmaku od tri minute. Prvo je u 68. minuti Ever Banega iz kaznenog udarca zabio za 1:0, da bi Muriel u 70. minuti nakon soloprodora pretrčao trojicu igrača i postavio konačnih 2:0.

Alaves je konačno upisao prvu ovosezonsku pobjedu, na gostovanju kod Levantea slavili su 2:0. Prošlogodišnji finalist Copa del Rey do vodstva je došao u 33. minuti, kada je Munir El Haddadi, bivši igrač Barcelone, primio lijepu loptu od Alfonsa i zabio za 1:0. Pobjedu je devet minuta prije kraja potvrdio Alvaro Medran glavom nakon odličnog centaršuta Duartea.

U posljednjem susretu dana mali madridski derbi odigrali su Leganes i Atletico Madrid, a završilo je neodlučeno, 0:0. Šime Vrsaljko u igru je ušao u 67. minuti, no nije uspio pomoći Rojiblancosima, koji su sad s utakmicom više na trećem mjestu s tri boda zaostatka za vodećom Barcelonom. Naš reprezentativac zaradio je i žuti karton.