[VIDEO] Primera: Leo Messi eurogolom ispisao povijest i srušio Atletico!

Katalonci su došli na korak do osvajanja naslova prvaka.

Veliki derbi, potencijalno odlučujuća utakmica za osvajanje španjolske Primere, upravo je završena na Camp Nou. Sastale su se dvije najbolje momčadi španjolske lige, Barcelona i Atletico Madrid, a pred 90 356 gledatelja pobjedu je odnijela Barcelona, završilo je 1:0.

U prvih deset minuta nismo vidjeli nijedan udarac, no Katalonci su imali četiri kornera i nametnuli svoj ritam i pritisak od samog početka. U 21. minuti Lionel Messi maestralno je prošao kroz trojicu gostiju, no Oblak je obranio njegov pokušaj. Na drugoj strani Partey je minutu kasnije pucao pored gola, a u 22. minuti Šime Vrsaljko krvničkim je startom ozlijedio Iniestu pa je Valverde odmah pozvao Gomesa na zagrijavanje.

U 26. minuti Blaugrana je povela. Lionel Messi izborio je slobodni udarac na preko 25 metara i fenomenalnim pogotkom u same lijeve rašlje Oblakovog gola zabio svoj 600. službeni gol u karijeri za prednost od 1:0. Ujedno, to je bio i stoti gol Barcelone ove sezone. Četiri minute kasnije Argentinac je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Godinu, koji je lako mogao biti dosuđen i na drugu stranu.

Philippe Coutinho u 34. minuti napravio je dvostruko proigravanje sa Suarezom, no pucao je ravno u Oblaka, a zbog posljedica Vrsaljkovog starta, Iniesta je u 36. minuti napustio igru, zamijenio ga je Gomes. Do kraja poluvremena većih prilika nije bilo.

Nastavak je otvorio Niguez jako slabim udarcem pored gola u 52. minuti, što je ujedno bio i prvi udarac Rojiblancosa na susretu. U 65. minuti Pique je zamalo zabio gol nakon Coutinhovog kornera, a devet minuta kasnije Griezmann je pucao visoko preko gola.

13 minuta prije kraja Gomes je glavom uposlio Suareza, koji iz okreta povisuje na 2:0, no njegov gol opravdano je poništen zbog zaleđa. Minutu kasnije nakon Messijevog kornera Oblak je krajnjim naporom obranio pokušaj Busquetsa iz poluvoleja.

Posljednju priliku na utakmici imao je Gameiro, koji je zabio gol u 86. minuti, no opravdano je poništen zbog prethodnog zaleđa Diega Coste. Katalonci su imali čak 16 udaraca, naspram pet Atleticovih, a vrijedi spomenuti i da Ter Stegen nije morao imati nijednu jedinu intervenciju. I Rakitić i Vrsaljko zaradili su žute kartone, Raketa je odigrao cijeli susret, a Vrsaljko je iz igre izašao u 59. minuti. Ovom pobjedom Blaugrana se odvojila od Rojiblancosa na velikih osam bodova prednosti.

Barcelona (4-4-2)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Coutinho (Paulinho 84′), Rakitić, Busquets, Iniesta (Gomes 36′) – Suarez, Messi (26.)

Atletico Madrid (4-4-2)

Oblak – Vrsaljko (Correa 59′), Gimenez, Godin, Luis (Hernandez 75′) – Niguez, Partey, Gabi (Gameiro 66′), Koke – Costa, Griezmann

Vrijedi istaknuti i kako su u ranije odigranom susretu Levante i Espanyol remizirali 1:1. Domaćine je u vodstvo doveo Morales iz kaznenog udarca u 55. minuti, no Leo Baptistao je u sudačkoj nadoknadi donio bod momčadi iz Barcelone.