[VIDEO] Primera: Levante šokirao Eibar i odvojio se od opasne zone!

Jesmo li vidjeli ključnu utakmicu u Levanteovoj borbi za ostanak u prvoj ligi?

Novo, 29. kolo španjolske Primere otvoreno je utakmicom između Levantea i Eibara, a domaća momčad upisala je iznenađujuću, 2:1 pobjedu te se barem malo odvojila od opasne zone.

Dugo je trajalo početno ispitivanje snaga, prije nego je u 22. minuti Pazzini pucao, ali ravno u Dmitrovića. Ipak, samo tri minute kasnije Morales je centrirao, a Marti Roger uz samu stativu zabio za vodstvo domaćina. Gosti su do kraja prvog dijela imali nekoliko poluprilika, no bez većih opasnosti po gol domaćina te se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

Nastavak je fantastičnom prilikom otvorio Dani Garcia, no u 57. minuti je pogodio gredu pa do izjednačenja nije došlo. Ipak, u 64. minuti Jordan je nakon kornera glavom prebacio loptu za Charlesa, koji izjednačuje.

Očekivalo se tada da gosti stignu do preokreta, međutim, samo minutu kasnije Emmanuel Boateng koristi katastrofalnu reakciju gostujuće obrane te izlazi sam pred Dmitrovića, zaobilazi ga i vraća prednost Levanteu.

Do kraja utakmice većih prilika nije bilo, unatoč konstantnom pritisku gostiju pa je domaća momčad pobjegla Las Palmasu na sedam bodova prednosti na 17. mjestu prvenstvene ljestvice.