[VIDEO] Primera: Levante u utakmici sa devet golova prekinuo Barcelonin niz nepobjedivosti!

Nevjerojatnu utakmicu gledali smo u Valenciji.

U pretposljednjem, 37. kolu španjolske Primere Levante je ugostio Barcelonu. Ernesto Valverde u Kataloniji je odlučio ostaviti Lionela Messija, a na klupi je ostavio tri četvrtine svoje najjače obrane, Piquea, Roberta i Umtitija. Obilo se to Valverdeu o glavu, jer je Levante slavio 5:4.

Već u devetoj minuti loša obrana Blaugranu je koštala primljenog pogotka. Morales je odlično probio lijevu stranu pored Semeda i Mine te ubacio, a Emmanuel Boateng uz pomoć grede zabio za 1:0. Svega dvije minute kasnije Bardhi je pogodio gredu, a igrači Barcelone kao da nisu bili prisutni na utakmici.

U 29. minuti Vermaelen je zbog ozljede morao napustiti igru, a u trenutcima s igračem manje Barcelona je primila još jedan gol. Lukić je proigrao Boatenga kroz trojicu igrača, a on zaobišao Ter Stegena. Ipak, prije gola izgleda da je srušio Semeda, ali se sudac nije oglasio i dopustio je postizanje pogotka za 2:0.

Ipak, u 38. minuti Barcelona iz prve prave prilike smanjuje rezultat. Gerard Pique, koji je zamijenio Vermaelena, prošao je kroz dvojicu igrača i uposlio Dembelea, koji je pronašao Coutinha, a Brazilac silovitim udarcem s 20 metara zabio za 2:1. Semedo je tri minute prije kraja prvog dijela pucao ravno u Oiera i na odmor se otišlo s minimalnih 2:1.

Već u 33. sekundi nastavka domaćin je povisio na 3:1. Campana je povratnom loptom pronašao Bardhija, koji s ruba kaznenog prostora povisuje rezultat.

U 49. minuti Boateng dolazi do hat-tricka. Primio je loptu nakon dodavanja lijevog beka Lune i milimetarski preciznim udarcem povisio na 4:1. Usporena snimka pokazala je da se Boateng nalazio u zaleđu i sudačka četvorka je pogriješila, što se kasnije ispostavilo kobnim. Time je Boateng postao prvi igrač, koji je u Primeri Barceloni zabio hat-trick, još od Diega Forlana u dresu Atletico Madrida 2005. godine.

Tri minute kasnije Luis Suarez pucao je ravno u Oiera, a Morales je na drugoj strani pogodio vanjski dio mreže. U 56. minuti Ivan Rakitić napravio je pogrešku na protivničkoj polovici, a u samo pet dodavanja lopta je došla do Rogera, koji je kroz noge Mine pronašao Bardhija, a on svojim drugim golom zabio za nestvarnih 5:1.

U 59. minuti Dembele je pucao, a nakon odbijene lopte Coutinho se našao na pravom mjestu i smanjio na 5:2. Valverde je tada u igru uveo Denisa i Alcacera, a u 64. minuti Katalonci su zabili još jedan pogodak.

Nakon slobodnog udarca Sergio Busquets prizemnom loptom pronašao je Coutinha, a Brazilac s 20 metara smanjio na 5:3. Bio je to prvi hat-trick za Brazilca u dresu Barcelone u 21. utakmici za klub.

20 minuta prije kraja Boateng je srušio Busquetsa u kaznenom prostoru te je sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Luisito i smanjio na 5:4. Denis Suarez u 74. minuti perfektnim slobodnim udarcem pronašao je Luisa, koji glavom puca preko gola, a devet minuta prije kraja Morales je pucao ravno u Ter Stegena.

U 84. minuti Coutinho je pucao zamalo preko gola, a do kraja utakmice Barcelona ipak nije uspjela izjednačiti čime je prekinut njihov niz nepobjedivosti.