[VIDEO] Primera: Malaga s igračem više šokirala Barcelonu

28 314 gledatelja na La Roseladi vidjelo je iznenađujuću pobjedu Malage nad Barcelonom od 2:0. Katalonci nisu mogli računati na Piquea i Rakitića zbog akumuliranih žutih kartona, a pričat će se o nedosuđenom kaznenom udarcu za Katalonce, kao i sumnjivo dosuđenom crvenom kartonu za Neymara.

Barcelona je nervozno počela susret, što je rezultiralo i žutim kartonom Albe već u sedmoj minuti. Ipak, Katalonci su imali prvu i to veliku priliku. U 16. minuti upravo je Alba fenomenalnom loptom pronašao Suareza, koji je izbjegao zaleđe i našao se sam pred Kamenijem, koji mu je ipak obranio udarac.

Šest minuta kasnije Messi je isprobao svoj udarac iz slobodnog udarca, no s 25 metara pucao je preko gola. I onda, iz prve prave prilike Malaga je povela. U 32. minuti Sandro je pobjegao Mathieu i pored Ter Stegena zabio za 1:0. Tri minute prije kraja poluvremena i Juanpi je pucao, no visoko preko gola i na odmor se otišlo s iznenađujućom prednošću Malage.

Luis Enrique znao je da je vrag odnio šalu i već na početku nastavka uveo je Iniestu i Roberta. Rezultiralo je to većim pritiskom Katalonaca, a Messi je ponovno iz slobodnog udarca pucao preko gola. Argentinac je i u 56. minuti pucao pored gola, a samo minutu kasnije Juanpi je na drugoj strani pucao ravno u Ter Stegena.

U 60. minuti Neymar je pogodio i stativu, a na drugoj strani ponovno je zaprijetio Juanpi, ovaj put preko gola. Samo pet minuta kasnije Neymar se u jednom naletu sapleo s gostujućim braničem i Jesus Gil Manzano je odlučio pokazati Brazilcu crveni karton, što je njegov prvi od dolaska u Barcelonu. Blaugrana je tada zaigrala u formaciji 2-4-3, što je rezultiralo s puno ostavljenog prostora. Iz jedne takve situacije Penaranda je zabio gol, koji je zbog zaleđa poništen.

Sudac Manzano napravio je još jednu veliku grešku u 79. minuti. Iako je Roberto bio srušen u kaznenom prostoru, dosudio je samo slobodni udarac za Barcelonu, iz kojeg je Messi pogodio živi zid. Samo minutu prije kraja Roberto se našao sam pred Kamenijem, no pucao je ravno u Kamerunca.

Ipak, u 90. minuti Jonny je nakon kontre zabio za 2:0 i donio pobjedu Malagi. Do kraja susreta još je jednom Messi iz slobodnog udarca pucao pored gola.

Malaga (4-2-3-1)

Kameni – Rosales, Hernandez, Llorente, Ricca – Camacho, Recio – Fornals, Juanpi (Penaranda 67′), Carlos (Jonny 84′, 90.) – Sandro (32.) (Charles 77′)

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Mascherano, Umtiti, Mathieu (Roberto 46′), Alba – D. Suarez (Iniesta 46′), Busquets, Gomes (Alcacer 61′) – Neymar, L. Suarez, Messi

Vrijedi spomenuti i kako je Sevilla u ranije odigranom susretu sa 4:2 pobijedila Deportivo la Corunu. Već u 53. sekundi N’Zonzi je prizemno centrirao, a Jovetić zabio za prednost Seville. Međutim, samo tri minute kasnije Joselu je izborio loptu i dodao Kakuti, koji izjednačuje. Igrala se tek deveta minuta, a već smo vidjeli i treći gol na susretu, Sarabia je ponovno doveo Sevillu u vodstvo. U 25. minuti Kakuta je svojim drugim pogotkom iz slobodnog udarca s 20 metara ponovno izjednačio, da bi Correa sedam minuta kasnije glavom nakon slobodnog udarca Escudera vratio prednost domaćinu. Konačnih 4:2 postavio je Ben Yedder lobom minutu prije kraja.