[VIDEO] Primera: Malaga u golijadi šokirala Sevillu

Odigrana je i posljednja utakmica 35. kola španjolskog prvenstva, u kojoj je Malaga na La Roseladi iznenađujuće pobijedila Sevillu 4:2 i tri kola prije kraja ostavila ju na tri boda iza trećeplasiranog Atletico Madrida u borbi za izravan plasman u grupnu fazu natjecanja Lige prvaka.

22 971 gledatelj na prvu priliku čekalo je do 11. minute kad je za domaće Camacho pucao zamalo preko gola. Samo dvije minute kasnije na drugoj strani odgovara Escudero, ali također neprecizno, da bi u 20. minuti i Sandro pucao pored gola.

Prvi udarac, koji je išao u okvir, ujedno je bio i pogodak. Ben Yedder je uposlio Vazqueza, koji uz pomoć gostujućeg braniča zabija za 1:0 nakon točno pola sata igre. Međutim, svega osam minuta kasnije Fornals je primio loptu od Recija i s ruba kaznenog prostora u same rašlje pogodio i izjednačio te se na odmor otišlo s 1:1.

Iz prve prave prilike u nastavku dolazi do preokreta. Sandro je u 51. minuti nakon soloprodora zabio ispod Rica za vodstvo Malage od 2:1. Ipak, samo pet minuta kasnije Vazquez svojim drugim pogotkom ponovno izjednačuje. Mogao je Correa u 67. minuti ponovno dovesti Sevillu u vodstvo, no pucao je pored gola.

U 71. minuti i Iborrin i Vazquezov pokušaj čudesnim je paradama obranio Kameni, a domaćinima se to isplatilo, pošto je u 77. minuti Malaga došla do pogotka. Sandro je centrirao iz slobodnog udarca, a stoper Llorente glavom zabio za 3:2. Do potvrde pobjede dolazi u 89. minuti. Sandrov kazneni udarac obranio je Rico, no na odbijenu loptu natrčao je Carlos i odveo Malagu na 12. mjesto.